LOH 2012: Slováci na letnej olympijáde

Olypiáda 2012 Londýn logoXXX. letné olympijské hry 2012 sa budú konať v anglickom Londýne. Zahájenie bude 26. júla 2012 a ukončenie 12. augusta 2012. Malo by byť rozdaných na 300 sád medailí v 26 športoch.

Londýn sa stane prvým mestom, v ktorom sa uskutočnili olympijské hry v novodobej histórii trikrát. Predtým sa tu olympijské hry konali v roku 1908 a 1948.

Program slovenských reprezentantov na LOH 2012 v Londýne

PIATOK 27. JÚLA

OTVÁRACÍ CEROMINIÁL (21:00)

SOBOTA 28. JÚLA

BEDMINTON
zápasy v skupinách: dvojhry Ženy (9.30, 13.30 a 19.30, Fašungová?)

CESTNÁ CYKLISTIKA
Cestné preteky mužov s hromadným štartom (11.00, Sagan)

PLÁVANIE
rozplavby (11.00)
Ženy: 100 m motýlik (Smolenová)
finálový blok (20.30)
Ženy: 100 m mot. SF (Smolenová?)

STREĽBA
vzduchová puška 40 ženy (9.15 kvalifikácia, 12.00 finále, Pešková), vzduchová pištoľ 60 muži (13.00 kvalifikácia, 16.30 finále, Kopp, Tužinský)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA
kvalifikácia mužov (12.00, 16.30 a 21.00, Piasecký)

TENIS
1. kolo dvojhry mužov, žien, štvorhry mužov a žien (12.30, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

NEDEĽA 29. JÚLA

BEDMINTON
zápasy v skupinách: dvojhry Ž (9.30, 13.30 a 19.30, Fašungová?)

PLÁVANIE
finálový blok (20.30)
Ženy: 100 m mot. F (Smolenová?)

STREĽBA
skeet ženy (10.00 kvalifikácia, 15.00 finále, Barteková)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA
kvalifikácia žien (10.30, 12.15, 15.45, 17.30 a 21.00, Homolová)

TENIS
1. kolo dvojhry mužov, žien, štvorhry mužov a žien (12.30, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

VODNÝ SLALOM
kvalifikácia C1 mužov (14.30, Martikán)

PONDELOK 30. JÚLA

BEDMINTON
zápasy v skupinách: dvojhry Ž (9.30, 13.30 a 19.30, Fašungová?)

PLÁVANIE
rozplavby (11.00)
Ženy: 200 m v. sp. (Filová), 200 m pol. pr. (Listopadová)
finálový blok (20.30)
Ženy: 200 m v. sp. SF (Filová?), 200 m pol. pr. SF (Listopadová?)

STREĽBA
vzduchová puška 60 muži (10.00 kvalifikácia, 13.15 finále, Gönci)

TENIS
2. kolo dvojhry mužov, žien, štvorhry mužov a žien (12.30, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

VODNÝ SLALOM
kvalifikácia C2 mužov (14.30, Hochschornerovci), K1 žien (15.12, Dukátová)

UTOROK 31. JÚLA

BEDMINTON
zápasy v skupinách: dvojhry Ž (9.30, 13.30 a 19.30, Fašungová?)

PLÁVANIE
rozplavby (11.00)
Muži: 200 m prsia (Klobučník)
Ženy: 200 m mot. (Smolenová)
finálový blok (20.30)
Muži: 200 m prsia SF (Klobučník?)
Ženy: 200 m mot. SF (Smolenová?), 200 m v. sp. F (Filová?), 200 m pol. pr. F (Listopadová?)

TENIS
2. kolo dvojhry mužov, žien, štvrťfinále štvorhry mužov, žien (12.30, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

VODNÝ SLALOM
semifinále C1 mužov (14.30, Martikán?), finále C1 mužov (16.06, Martikán?)

STREDA 1. AUGUSTA

BEDMINTON
osemfinále – dvojhry Ženy (10.00, 13.30, 18.00, Fašungová?)

DŽUDO
muži do 90 kg – vyraďovacie boje (10.30, Randl)
muži do 90 kg – finálový blok (15.00, Randl?)

PLÁVANIE
rozplavby (11.00)
Ženy: 100 m v. sp. (Filová)
Muži: 200 m prsia F (Klobučník)
finálový blok (20.30)
Muži: 200 m prsia F (Klobučník?)
Ženy: 100 m v. sp. SF (Filová?), 200 m mot. F (Smolenová?)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA
finále viacboja mužov (17.30, Piasecký?)

TENIS
3. kolo dvojhry mužov, žien, 1. kolo miešanej štvorhry (12.30, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

ŠTVRTOK 2. AUGUSTA

BEDMINTON
štvrťfinále – dvojhry Ž (13.30, Fašungová?)

PLÁVANIE
finálový blok (20.30)
Ženy: 100 m v. sp. F (Filová?)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA
finále viacboja žien (17.30, Homolová?)

TENIS
štvrťfinále dvojhry mužov, žien, miešanej štvorhry, semifinále štvorhry mužov, žien (12.30, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

VODNÝ SLALOM
semifinále C2 mužov (14.30, Hochschornerovci?), semifinále K1 žien (15.12, Dukátová?), finále C2 mužov (16.18, Hochschornerovci?), finále K1 žien (16.57, Dukátová?)

PIATOK 3. AUGUSTA

ATLETIKA
trojskok Ženy – kvalifikácia (11.25, D. Velďáková), kladivo Muži – kvalifikácia (12.20, Lomnický),

BEDMINTON
semifinále – dvohry Ženy (10.00, Fašungová?)

PLÁVANIE
rozplavby (11.00)
Ženy: 50 m v. sp. (Syllabová)
finálový blok (20.30)
Ženy: 50 m v. sp. SF (Syllabová?)

STREĽBA
ľubovoľná malokalibrovka 60 muži (10.00 kvalifikácia, 13.00 finále, Gönci)

TENIS
semifinále dvojhry mužov, žien, miešanej štvorhry (13.00, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

SOBOTA 4. AUGUSTA

ATLETIKA
18.00 h – 20 km chôdza M (Kučmín)

BEDMINTON
o 3. miesto, finále – dvojhra Ž (14.30, Fašungová?)

PLÁVANIE
finálový blok (20.30)
Ženy: 50 m v. sp. F (Syllabová?)

STREĽBA
športová puška 3×20 ženy (10.00 kvalifikácia, 13.45 finále, Pešková), trap ženy (10.00 kvalifikácia, 16.00 finále, Štefečeková)

TENIS
zápasy o 3. miesto – štvorhra mužov, dvojhra žien, miešanej štvorhry (13.00, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)
finále – štvorhra mužov, dvojhra žien (15.00, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

NEDEĽA 5. AUGUSTA

ATLETIKA
12.00 h: Maratón Ž (Berešová)
20.00 h: výška Muži – kvalifikácia (20.05, Kabelka), trojskok Ženy – finále (20.35, D. Velďáková?), kladivo Muži – finále (21.20, Lomnický?)

STREĽBA
ľubovoľná pištoľ 60 muži (10.00 kvalifikácia, 13.30 finále, Kopp, Tužinský), trap muži (1. časť kvalifikácie, 10.00, E. Varga)

TENIS
zápasy o 3. miesto – štvorhra žien, dvojhra mužov (13.00, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)
finále – miešaná štvorhra, štvorhra žien, dvojhra mužov (15.00, Hantuchová?, Cibulková?, Lacko?, Kližan?)

PONDELOK 6. AUGUSTA

ATLETIKA
1500 m Ž – rozbehy (12.45, Klocová)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
muži – 1000 m: K1 (rozjazdy 10.30, semifinále 11.58, Krajčovič), K2 (rozjazdy 11.18, semifinále 12.30, Gelle/Vlček)

STREĽBA
ľubovoľná malokalibrovka 3×40 muži (10.00 kvalifikácia, 14.45 finále, Gönci), trap muži (10.00 2. časť kvalifikácie, 17.00 finále, E. Varga)

VZPIERANIE
B-skupina mužov do 105 kg (16.30, Tešovič?), A-skupina mužov do 105 kg (20.00, Tešovič?)

UTOROK 7. AUGUSTA

ATLETIKA
Výška M (20.00, Kabelka?), diaľka Ž – kvalifikácia (20.05, J. Velďáková)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
muži – 1000 m: K4 (rozjazdy 10.30, semifinále 11.47, Vlček, Gelle, Jankovec, Tarr), ženy – 500 m: K2 (rozjazdy 11.28, semifinále 12.30, Kmeťová, Kohlová)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA
finále hrazdy mužov (15.00, Piasecký?), bradiel mužov (16.37, Piasecký?)

TRIATLON
muži (12.30, R. Varga)

STREDA 8. AUGUSTA

ATLETIKA
kladivo Ženy – kvalifikácia (11.00, Hrašnová), 800 m Ženy – rozbehy (12.35, Klocová?), 1500 m Ženy – semifinále (20.45, Klocová?), diaľka Ženy – finále (21.05, J. Velďáková?)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
muži – 1000 m: K1 (finále 10.30, Krajčovič?), C1 (finále 10.48), K2 (finále 11.16, Gelle, Vlček?)

ŠTVRTOK 9. AUGUSTA

ATLETIKA
800 m Ženy – semifinále (20.30, Klocová?)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
muži – 1000 m: K4 (finále 10.48, Gelle, Vlček, Jankovec, Tarr), ženy – 500 m: K2 (finále 11.35, Kmeťová, Kohlová?)

PIATOK 10. AUGUSTA

ATLETIKA
kladivo Ž – finále (20.35, Hrašnová?), 1500 m Ž – finále (21.55, Klocová?)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
muži – 200 m: C1 (rozjazdy 10.51, semifinále 12.16, Hagara), ženy – 200 m: K1 (rozjazdy 11.12, semifinále 12.30, Kmeťová)

SOBOTA 11. AUGUSTA

ATLETIKA
10.00 h: 50 km chôdza Muži (Tóth, Bátovský)
18.00 h: 20 km chôdza Ženy (Czaková)
20.00 h: 800 m Ženy – finále (21.00, Klocová?)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
muži – 200 m: C1 (finále 10.47, Hagara?), ženy – 200 m: K1 (finále 11.14, Kmeťová?)

NEDEĽA 12. AUGUSTA

MODERNÝ PAŤBOJ

ZÁVEREČNÝ CEREMONIÁL