Froome: Víťazstvo Gira je nepravdepodobné

Jazdec z Team Sky priznal, že pád v jeruzalemskej etape ho stál veľa síl, no napriek tomu je pripravený bojovať ďalej. Pripustil však, že už od začiatku pretekov sa necíti vo svojej koži. Okrem dôsledkov pádu sa navyše stali jeho súperom aj minúty, ktoré na súperov stráca.

Aktuálne sa nachádza na jedenástej priečke so stratou 2:27 na vedúceho Simona Yatesa z Mitchelton-Scott. Froome uviedol, že nie je zvyknutý byť v celkovom poradí na priečke, ktorá je dvojciferná. Teraz sa chce hlavne zamerať na to, čo ho v rámci Giro d’Italia ešte čaká a nezaoberať sa tým, čo v súťaži dosiaľ stratil.

Najväčšie šance má podľa neho Yates, Dumoulin a Thibaut

Britský pretekár uznáva, že časová strata je veľká. Spomína však na to, že v roku 2016 Giro d’Italia vyhral Vincenzo Nibali, ktorý mal zaostával o viac ako tri minúty. Froome netvrdí, že sa niečo podobné podarí aj jemu, no šanca tam stále je. Jasného favorita pretekov nemá, no priznáva, že bolo preňho potešením vidieť v líderskom drese svojho krajana, Simona Yatesa, ktorý je v celkovom poradí zatiaľ prvý. Jedným dychom ale dodáva, že sa mu ešte pokúsi ašpirácie na tohoročný triumf o niečo sťažiť. Okrem neho spomína ešte dve mená – Tom Dumoulin a Thibaut Pinot, ktoré uzatvárajú trojicu jazdcov, ktorých tipuje na stupne víťazov. Celkové poradie v rámci pretekov si môžete pozrieť aj na stránke https://extra.bet365.com/news/sk/ostatnesporty

Súťaž si chce užiť

Chris Froome vo svojom vyjadrení povedal, že je stále motivovaný, pretože ešte nie je ani v polovici Gira. Podľa jeho vyhlásení ale stále pociťuje následky pádu, a to najmä na pravej strane tela. Kvôli tomu sa necíti fyzicky vybalansovaný a svaly jeho ľavej strany sa musia zapájať o to viac, aby nedostatky dokázali kompenzovať. Dodal, že si je vedomý toho, že aktuálne nie je v top forme. Súťaž si chce užiť. Po jeho pádoch každý večer navštevoval chiropraktika a absolvoval aj MRI pravej strany, čo je pre vrcholového športovca počas jednej z najväčších športových udalostí nesmierne časovo náročné. Froome sa vyjadril, že v cyklistike pády neznamenajú len znova vstať a pokračovať – narúšajú harmonogram, spánok a kradnú veľa energie.

K salbutamolu sa odmietol vyjadriť

Počas rozhovoru s médiami padla otázka, ktorá Frooma zaskočila. Reportéri sa pýtali, či ešte stále užíva salbutamol, čím narážali na jeho nedávnu kauzu, kedy sa uňho zistilo väčšie množstvo tejto látky ako je povolené. Odpovedal, že ide o jeho osobné zdravotné informácie a nemyslí si, že by sa to týkalo niekoho iného okrem neho a jeho tímu. Keď mal porovnať svoje šance na víťazstvo na Tour de France a Giro, jeho odpoveď bola neistá, pretože v súčasnosti sa nachádza vo veľmi náročnej pozícii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*