Corgoň liga: Trenčín a Slovan vyhrali, Košice remizovali

Corgoň liga logo

Včera štvoricou zápasov pokračovalo prvé kolo slovenskej futbalovej Corgoň ligy, najviac gólov padlo v Trenčíne.

Trenčín odštartoval novú futbalovú sezónu v najvyššej slovenskej futbalovej lige veľmi dobre, na svojom trávniku privítal futbalistov Nitry.

V úvode duelu síce góly nepadali, ale prevaha domácich bola viditeľná. Skóre otvoril v 37. minúte Argentínčan David Depetris, ktorý hneď v prvom ligovom zápase ukázal, že bude najväčšou hviezdou Trenčanov. Počas duelu totiž pridal aj ďalšie tri góly a vďaka Štefánikovmu presnému zásahu Trenčania doslova rozdrvili Nitru s výsledkom 5:0.

Šláger kola sa hral v Trnave, kde domáci Spartak privítal MFK Košice. Celý zápas bol sprevádzaný nepriaznivým počasím, na štadióne sa niekoľko krát spustil prudký lejak. Ani jedna zo strán nedokázala počas deväťdesiatich minút skórovať, nervozita vyvrcholila v posledných minútach stretnutia, kedy hlavný rozhodca udelil červenú kartu hráčom oboch tímov. Duel sa skončil nerozhodne 0:0.

Zo zisku úvodných troch bodov v súťaži sa tešili aj hráči Ružomberka, ktorí si zmerali sily so Zlatými Moravcami. Zápas mal zaujímavý priebeh, domáci Ružomberok prehrával už od tretej minúty po presnom zásahu Kováča a zdalo sa, že hostia budú mať skvelý rozbeh. Nestalo sa tak a Ružomberok sa nakoniec zo šoku spamätal až v druhom polčase, kedy strelil tri góly a nakoniec zvíťazil 3:1.

Bratislavský Slovan sa musel taktiež v dueli s Prešovom popasovať s jednogólovým mankom, nakoniec ale na domácej pôde získal tri body po výhre 2:1.