Corgoň liga: Žilina v šlágri remizovala

Corgoň liga logo

MŠK Žilina sa vo šiestom kole slovenskej Corgoň ligy podelil o body s MFK Ružomberok.

Žilina si udržala priebežné prvé miesto v ligovej tabuľke, keď v šlágri dvoch zatiaľ najlepších tímov s Ružomberkom zaznamenala bezgólovú remízu a na konte má stále 11 bodov. Ružomberčania sú na tom podobne, na dočasné druhé miesto ich odsunulo iba horšie skóre.

Veľmi zlý štart do sezóny aj naďalej zažívajú futbalisti Spartaka Trnava, tí na svojom štadióne privítali hráčov AS Trenčín. Domáci síce začali duel lepšie a boli viac aktívni, v jedenástej minúte mal šancu Tomaček, ktorého strelu ale brankár Volešák inštinktívne vyrazil.

Trenčania udreli v šestnástej minúte, kedy Holúbek prekonal gólmana Rašku a poslal svoj tím do vedenia. O trinásť minút neskôr viedli hostia už o dva góly, presný zásah zaznamenal Štefánik.

Trnava sa nedokázala pozviechať ani po zmene strán, sklamanie vyše 4000 divákov bolo ešte umocnené tri minúty pred koncom zápasu, kedy Depetris uzavrel skóre na konečných 3:0 pre hostí.

MFK Košice si stále drží kontakt s čelom tabuľky, na svojom trávniku nastúpil proti FC ViOn Zlaté Moravce a zápas nakoniec vyhral tesne s výsledkom 2:1. Tatran Prešov taktiež zaznamenal úspech, nad Nitrou vyhral s rozdielom jediného gólu. Nováčikovia z Myjavy remizovali s Banskou Bystricou 1:1 a v tabuľke sa dostali na predposledné miesto pred Trnavu.