Corgoň liga: Slovan iba remizoval s Banskou Bystricou

Corgoň liga logo

Bratislavský Slovan v dnešnom jedenástom kole Corgoň ligy iba remizoval s Banskou Bystricou.

Futbalisti Slovana Bratislava dnes v rámci jedenásteho kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže cestovali do Banskej Bystrice, kde sa stretli s domácou Duklou.

Domáci futbalisti boli papierovými outsidermi, v posledných piatich zápasoch vrátane toho dnešného ani raz nevyhrali a Slovan ako líder tabuľky zaznamenal dobrý rozbeh do sezóny.

Aj napriek tomu bola ale prvá časť duelu úplne vyrovnaná, ani jednej zo strán sa nepodarilo skórovať a po prvom polčase bol stav nerozhodný 0:0. Vyše 3200 divákov videlo prvý gól až v 59. minúte, na ich sklamanie šlo ale o presný zásah hostí, o ktorý sa postaral Erik Grendel. Slovan tak viedol 1:0 a bol na najlepšej ceste k zisku troch bodov. O päť minút neskôr ale pre domácich vykresal iskierku nádeje Sachňuk, ktorý vyrovnal na 1:1.

Keďže do konca zápasu sa skóre nezmenilo, duel Slovana Bratislava s Duklou Banská Bystrica sa skončil nerozhodnou remízou 1:1. Slovan si udržal vedúce miesto v tabuľke Corgoň ligy, Dukla je zatiaľ siedma so štrnástimi bodmi na konte, pričom rovnaký počet bodov majú aj ďalšie dva kluby, konkrétne ide o Spartak Myjavu a Tatran Prešov.

Výsledky 11.kola najvyššej slovenskej súťaže – Corgoň liga:

FC ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín 4:1 (2:0)
Góly: 13. Rodríguez da Silva (vl.), 33. M. Škvarka, 59. Hodek, 80. Ľ. Bernáth – 84. T. Mazan, ŽK: 3. Kleščík (Trenčín), Rozhodovali: Šuniar – Bóllo, Jenčura. (1580 divákov)

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)
Góly: 64. Sachňuk – 60. Grendel, bez ŽK.
Rozhodovali: Kráľovič – E. Weiss, Lieskovský. (3240 divákov).

1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 2:1 (1:0)
Góly: 16. a 54. Ševčuk – 49. E. Sabo (z 11 m), ŽK: 13. Krajník, 44. P. Petráš, 60. Peter Lipták, 66. Ševčuk, 66. M. Adam, 81. Jakub Diviš – 35. Mikovič, 66. Čvirik, 72. E. Sabo, ČK: 48. Krajník (Prešov) po 2. ŽK.
Rozhodovali: Kružliak – Súkeníková, Žákech. (1780 divákov)

MFK Košice – MŠK Žilina 1:1 (1:0)
Góly: 5. U. Matič – 70. Akakpo, ŽK: 38. Sekulič, 48. Bukata, 68. Hovančík – 78. M. Ceesay, 90. Akakpo.
Rozhodovali: Straka – Benko, Poláček. (2150 divákov)

MFK Ružomberok – Spartak Myjava 0:4 (0:0)
Góly: 65. a 78. Sládek (druhý z pok. kopu), 73. Častulín, 90.+ Kosík, ŽK: 8. Marček, 21. Z. Harsányi, 78. Nosek – 90.+ Šulla.
Rozhodovali: Smolák – Slyško, T. Somoláni. (1681 divákov)