UEFA Európska liga: Plzeň a Sparta postupuje

Európska liga UEFA program a výsledky zápasov

Včera večer sa v zápasoch rozhodlo o jarných osemfinalistoch Európskej ligy UEFA. Medzi šťastlivcami nebude chýbať ani Sparta Praha, či Viktoria Plzeň.

V štvrtkovom 5. kole skupinovej fáze druhej najprestížnejšej futbalovej súťaže Európy sa podarilo po remízach postúpiť českým futbalovým klubom.

Aktuálny líder českej Gambrinus ligy cestoval za svojim piatym zápasom európskej súťaže do Portugalska. Tu ho čakal miestny klub Académica Coimbra.

Tím Plzeň bol po poslednej výhre nad izraelským Hapoelom Tel Aviv navnadený aj v zápase na samom západe Európy. V prvom zápase pritom tento tím porazili 3:1.

Tento-krát však domáci tím skvelo bránil a v útoku dokázali napadať rozohrávky plzenského tímu. Nakoniec aj takto sa dopracovali k premenenej penalte. Domáci totiž od začiatku skvele bránili a v útoku napádali rozohrávky Plzňa.

Konečné skóre tak rozhodli až 2 penalty. Najskôr premenil pokutový kop kapitán Pavel Horváth. Na druhej strane Portugalci zobrali českému tímu vedenie, keď nariadenú penaltu premenil Edinho.

Zápas Sparty sa vyvíjal opačne. Na domácom štadióne privítal pražský klub silný Lyon, ktorý však nastúpil bez najväčších hviezd. Dôvodom bolo to, že postup do osemfinále mal francúzsky tím už zaistený.

Na góly si fanúšikovia museli počkať až do druhej časti hry. Najskôr otvoril skóre Francúz Yassine Benzia, ale na jeho gól už o 7 minút odpovedal skvelý center Tomáša Přikryla. Po týchto výsledkoch, tak oba české celky postupujú ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*