Falcaovi hrozí odchod z Manchestru

Budúcnosť Radamela Falcaoa v Manchestri United nie je úplne istá a spolu s ďalšími hráčmi, ktorých zmluva vyprší o 18 mesiacov, môže čoskoro prísť o svoje miesto v tíme.

Po čistkách minulého leta sa totiž očakáva, že Luuis Van Gaal bude robiť nemilosrdné zmeny aj po tejto sezóne a obeťami by sa mohli stať práve hráči s krátkymi či nepredĺženými zmluvami.

Medzi ďalších ohrozených hráčov patria okrem Falcaa David de Gea, Robin van Persie, Jonny Evans, Phil Jones, Chris Smalling a Rafael da Silva. Aj keď tréner Van Gaal je presvedčený o tom, že s De Geom sa mu podarí dohodnúť na nových podmienkach, rokovania s ostatnými vymenovanými hráčmi sú od vzájomnej dohody ešte ďaleko.

Falcao je pre United sklamaním

Falcao, ktorý je v Manchestri na pôžičke z Monaca a stál tím 16 miliónov libier, sa zatiaľ neukázal byť ako dobrá voľba. Útočníka sužujú od jeho presunu do Anglicka zranenia a na konte má iba tri góly. Celkovo však nastúpil do siedmych zápasov a odohral 634 minút.

Radamel Falcao v Manchesteri United

V nedávnom neúspešnom zápase diablov proti Southamptonu (0:1) Van Gaal preferoval namiesto Falcaoa mladého 19-ročného James Wilsona. Tréner neskôr vysvetlil svoje rozhodnutie, odvolávajúc sa na preferovanie rýchleho tempa mladíka. Van Gaalove pochybnosti ohľadom Falcaoa teda očividne spočívajú najmä v jeho ťažkostiach prispôsobiť sa tempu anglického futbalu.

Falcaov agent, Jorge Mendes, potvrdil, že hráč by mohol toto leto opustiť klub. Zároveň však aj verí, že Falcao je jedným z najlepších hráčov sveta a v inom tíme by bez pochýb odohral 90 minút každého zápasu. Či už v Manchestri United alebo inom tíme, Falcao bude podľa jeho slov hrať v novej sezóne za top tím.

Van Persie, Da Silva a ďalší

Robin Van Persie sa zmluvami príliš nezaťažuje a sústredí sa predovšetkým na posilnenie tímu v jeho zadnej časti (pravé krídlo, stred poľa a obrana). Táto situácia tým pádom trochu ohrozuje Da Silvu a aspoň jedného z trojice hráčov Evans, Smalling, a Jones – Van Gaal chce totiž v novej sezóne posilniť stred poľa a takmer určite zariadi návrat záložníka Toma Cleverleyho z jeho hosťovania v Aston Ville. Zdrojom trénerových pochybností sú v prípade Da Silvu obranné schopnosti a u Evansa, Smallinga a Jonesa zase zranenia.

Van Gaal v Manchesteri United

S možnosťou odchodu spomínaných hráčov má Van Gaal aj hrubú predstavu o čerstvých posilách. Holanďanovi adepti na naplnenie zadných rád zostavy sú Seamus Coleman z Evertonu, Nathaniel Clyne zo Southamptonu a Dani Alves z Barcelony. Do stredu poľa tréner ašpiruje nakúpiť Matsa Hummelsa a Kevina Strootmana z Borussie Dortmund.

Aj keď Van Gaal rozumie, že cez zimné prestupové okno sa mu pravdepodobne nepodarí zrealizovať všetky naplánované prestupy, vysoké očakávania má aspoň od zrealizovanie jedného z nich, a to nákupu Hummelsa. Po januári sa teda ukáže, či sa posilnený United dokáže postarať o lepšie aktuálne výsledky alebo bude v lige zápasiť aj naďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*