Barcelona prešla cez AC Miláno a je v semifinále LM

Lionel Messi, FC Barcelona

Katalánsky veľkoklub FC Barcelona si včera večer vybojoval postup do semifinále Ligy majstrov po výhre nad Milánom.

Svet futbalu v utorok vo večerných hodinách spoznal mená prvých dvoch semifinalistov prestížnej Ligy majstrov.

Podľa všeobecných očakávaní sa nimi stali FC Barcelona a nemecký Bayern Mníchov. Oba tímy tak budú dnes večer čakať na svojich súperov, Katalánci budú hrať s londýnskou Chelseou alebo Benficou Lisabon, Mníchov sa môže pripravovať pravdepodobne na Real Madrid, ktorý v prvom štvrťfinálovom zápase bez problémov vyhral nad APOELom Nikózia 3:0.

Stavte si na dnešný duel medzi Chelseou Londýn a Benficou Lisabon. Kurz na výhru Chelsey je 1,72, remíza má kurz 3,60 a prípadné víťazstvo Lisabonu bude ohodnotené kurzom 5,00.

Barcelona v prvom dueli s talianskym AC Miláno nepodala práve ideálny výkon, aj vďaka nevhodnému terénu na štadióne San Siro so svojím súperom iba remizovala. Včera sa jej výkon znateľne zlepšil, hoci k jej výhre 3:1 pomohli dve prísne penalty v prvom polčase. Katalánci mali ale viditeľnú prevahu aj čo sa týka držania lopty, prvý gól padol z pokutového kopu už v 11. minúte, keď penaltu premenil Lionel Messi.

Miláno v 33. minúte naznačilo drámu, z peknej akcie sa o vyrovnávajúci presný zásah postaral Nocerino. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu ale rozhodca odpískal druhú penaltu pre domácich a Messi po druhý krát poslal Barcelonu do vedenia. V druhej časti hry ešte Iniesta pridal aj tretí gól a Barcelona tak už po piaty krát za sebou postúpila do semifinále Ligy majstrov, pričom Lionel Messi sa so štrnástimi gólmi stal rekordmanom základnej časti.