Žreb Ligy majstrov je známy

Liga Majstrov program

Dnes sa v centrále Európskej futbalovej únie UEFA v Nyone odohral žreb štvrťfinalistov Ligy majstrov.

Dvojice, ktoré si zmerajú sily v štvrťfinálovej fáze prestížnej Ligy majstrov dnes vyžreboval generálny sekretár UEFA Gianni Infantino, pričom mu v tejto povinnosti asistoval bývalý majster sveta Paul Breitner z Nemecka.

Štyri dvojice sú tak známe a fanúšikovia futbalu sa už teraz môžu tešiť na prvé zápasy, ktoré sa odohrajú 27. a 28. marca, odvety sú naplánované na 3. a 4. apríla.

V prvej dvojici sa APOEL Nikózia stretne so španielskym veľkoklubom Real Madrid. Zverenci Josého Mourinha tak majú relatívne ľahkého súpera, do súbojov budú nastupovať ako jasní favoriti.

Ďalšie duo je vyrovnanejšie, Olympique Marseille si zmeria sily s nemeckým majstrom Bayern Mníchov. Bayern sa určite bude usilovať o postup do finále, keďže finálový zápas je naplánovaný na sobotu 19. mája práve na štadióne Allianz Arena v Mníchove.

Portugalská Benfica Lisabon v štvrťfinále privíta londýnsku Chelseu, ktorá z Ligy majstrov vyradila Mareka Hamšíka a jeho SSC Neapol. Víťaz tejto dvojice bude mať ale v ceste úradujúceho šampióna FC Barcelonu, ktorá bude bojovať s talianskym AC Miláno. Zaujímavosťou teda je, že v prípade úspechov oboch španielskych klubov sa futbaloví fanúšikovia môžu tešiť na skvelé El Clásico, pretože existuje veľká šanca, že Real Madrid sa v Mníchove nakoniec stretne vo finále práve s Barcelonou.

Žreb záverečnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2011/2012

Štvrťfinále:

APOEL Nikózia (Cyp.) – Real Madrid (Šp.)
Olympique Marseille (Fr.) – Bayern Mníchov (Nem.)
Benfica Lisabon (Portug.) – FC Chelsea (Angl.)
AC Miláno (Tal.) – FC Barcelona (Šp.)

Prvé štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov 2011/2012 sú na programe 27. a 28. marca, odvety 3. a 4. apríla 2012.

Semifinále:

č. 1: postupujúci z dvojice Olympique Marseille (Fr.) / Bayern Mníchov (Nem.) – APOEL Nikózia (Cyp.) / Real Madrid (Šp.)
č. 2: Benfica Lisabon (Portug.) / FC Chelsea (Angl.) – AC Miláno (Tal.) / FC Barcelona (Šp.)

Prvé semifinálové zápasy sú na programe 17. a 18. apríla, odvety 24. a 25. apríla 2012.

Finále:

Domácim tímom vo finále, ktoré sa hrá v sobotu 19. mája 2012 v Mníchove na štadióne Allianz aréna, bude víťaz semifinále č. 1.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*