Maradona: Ronaldo na Messiho nemá

Diego Maradona

Podľa svetovej futbalovej legendy a bývalého trénera argentínskej reprezentácie Diega Maradony vraj Cristiano Ronaldo nie je dosť dobrý.

Maradona si nebral servítky pred ústa, keď prehlásil, že Ronaldo sa nikdy v talente nevyrovná argentínskej hviezde Lionelu Messimu. Obaja hráči sú pritom v nominácií o primát najlepšieho futbalistu súčasnosti.

„Na jeho úroveň sa nedostane. Lionel totiž nepotrebuje tvrdú strelu ako on. Jemu stačí driblovať s loptou na nohe až do súperovej bránky,“ prehlásil Maradona.

Ak Ronaldo vyhral Zlatú loptu, tak Messimu odkázal, že druhé miesto už neberie. Teraz sa to zmenilo, dnes je strieborná priečka maximum, čo môže dosiahnuť, dodal kriticky Maradona.

Obaja hráči sa v posledných dvoch sezónach spolu stretávajú v najvyššej španielskej lige. Ronaldo hráva za Real Madrid a Messi kope za FC Barcelony. Rivalita medzi oboma klubmi je obrovská. Síce Ronaldov Real vyhral ligový titul, ale bol to Messi, ktorý pokoril rekord v počte strelených gólov v jednej ligovej sezóne.

Maradona vôbec nešetril kritikou na adresu portugalského rodáka, keď na záver dodal: „Keď vidím Cristiana v reprezentácií, tak mi pripadá frustrovaný.

Asi vôbec nie je šťastný, že hráva za Portugalsko,“ dodal Maradona, ktorého mimochodom pred niekoľkými dňami, pre zlé výsledky, vyhodili zo saudskoarabského klubu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*