Kvalifikácia MS 2014: Grécko zdolalo Slovensko 1:0 (VIDEO)

MS vo futbale 2014 Brazil

Futbalová reprezentácia Grécka včera aj napriek priemernému výkonu vyhrala v Bratislave nad Slovenskom 1:0.

Slovenskí futbalisti nastúpili včera na Pasienkov v rámci kvalifikácie na majstrovstvá sveta v Brazílii 2014 proti národnej reprezentácii Grécka. Gréci patria spoločne so Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou k najvážnejším kandidátom na postup zo skupiny G, včerajší duel bol teda pre obe krajiny veľmi dôležitý.

Zápas prebiehal v nepriaznivom daždivom počasí, fanúšikov oboch tímov to ale neodradilo, do Bratislavy prišlo aj približne tisíc Grékov.

Slováci začali prvý polčas veľmi dobre na trávniku boli neporovnateľne aktívnejší ako ich súperi, avšak tí to dokázali využívať a ťažili hlavne z chýb domáceho tímu. Najaktívnejšími hráčmi boli Marek Hamšík z SSC Neapol a Viktor Pečovský z MŠK Žilina, brankára Karnezisa ohrozovali pravidelne, avšak chýbala im dávka šťastia.

V druhej časti hry sa scenár zopakoval, hoci Gréci mierne zvýšili svoju aktivitu. V 63. minúte prišiel pre Slovákov veľký úder, hostia sa totiž dostali do nevinne vyzerajúcej akcie, z ktorej ale Salpingidis dokázal streliť jediný gól zápasu.

Domáci sa síce snažili vyrovnať, ale šťastie stálo na strane Grékov, ktorí raz odkopli loptu z bránkovej čiary a v posledných minútach im pomohlo aj brvno. Slovensko tak stratilo tri dôležité body, šancu získať ich späť bude mať v odvete v Grécku.