Kvalifikácia MS 2014: Slovensko je zatiaľ druhé

MS 2014 vo futbale Brazilia logo

Po zaslúženej výhre 2:1 nad tímom Lotyšska sa slovenskej reprezentácií priblížilo účinkovanie v Brazílii.

Včera slovenský tím odohral dôležitý zápas v Bratislave na Pasienkoch s Lotyšským tímom. Po možno až príliš dramatickom zápase si nakoniec Lotyši neodniesli domov 3 body.

Stretnutie začalo pre slovenský tím výborne, pretože z dvoch príležitostí pred bránou súpera vyťažilo Slovensko 2 góly. Potom sa zápas upokojil a hralo sa najmä v strede poľa.

Lotyši sa nedokázali dostať do útoku, keďže stred ihriska kontrolovalo slovenské družstvo. V druhej časti hry sa však Lotyši vzchopili a útočným futbalom si vyslúžili faul v pokutovom území. Z jedenástky znižovali na 1:2, ale vďaka bojovnosti obrancov už nedokázali remizovať.

Teraz si stavte na ďalší zápas Slovenska proti tímu Grécka. Na výhru Slovenska je kurz 2,40, na remízu je kurz 3,30 a na víťazstvo balkánskeho tímu je kurz 2,87.

 

Asistent trénera Lotyšska Jurijs Ševlakovs na margo prehry po zápase povedal: „Takýto úvod stretnutia by som neprial zažiť ani môjmu najväčšiemu nepriateľovi. A to sme si pred stretnutím povedali, že začiatok musíme zachytiť. Napokon to nevyšlo, ale život ide ďalej. V závere sme znížili nepriaznivý stav, bohužiaľ, vyrovnať sa nám už nepodarilo. Gratulujem Slovensku k víťazstvu a držím mu palce, aby zdolali aj ostatných našich súperov v skupine.

Táto výhra je pre slovenskú reprezentáciu o to dôležitejšia, že v utorok nás bude čakať pre nás mimoriadne nebezpečný súper Grécko. Našťastie sa hrá opäť na Pasienkoch a tak tréner Stanislav Griga bude počítať aj s podporou slovenských futbalových fanúšikov.

Slovenská reprezentácia sa po piatkovej výhre dostala v tabuľke na 2 miesto. Síce máme 7 bodov ako prvá Bosna a tretie Grécko, ale v skórovaní gólov sme na tom o 7 gólov horší ako vynikajúco hrajúci ofenzívny tím Bosny a Hercegoviny. Balkánsky tím v poslednom zápase získal 1 bod, keďže dokázal na pôde Grécka uhrať bezgólovú remízu.

Stredopoliar SSC Neapolu a slovenský reprezentant už v očakávaní budúco týždňového zápasu poznamenal: „Čakajú na nás Gréci, čo je súper z inej kategórie ako Lotyšsko.

Sledujte ONLINE PRENOS >> Slovensko – Grécko


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*