Poľsko a Rusko na šampionáte končia

ME 2012 logo

Futbaloví reprezentanti Poľska a Ruska sa lúčia s európskym šampionátom.

Hosťujúci Poliaci sa vo včerajšom poslednom dueli v základnej skupine A stretli s Českou republikou a domáci fanúšikovia aj celá futbalová verejnosť očakávala, že Poliaci tento krát konečne vyhrajú svoj prvý zápas.

Víťazstvo by totiž pre nich bolo podmienkou na postup do štvrťfinále, ku ktorému ale na sklamanie celej krajiny nedošlo a Poľsko nakoniec po napínavej dráme prehralo s Českom 0:1.

Poliaci začali zápas s veľkým tlakom, ktorý ale nedokázali využiť na strelenie prvého gólu. Čechov trápili iba do konca prvého polčasu, v druhom dejstve sa totiž naši západní susedia rozbehli a svoju snahu zakončili v 72. minúte gólom Jiráčeka.

Ten bol nakoniec jediným presným zásahom v zápase a Česi si tak zaručili účasť v štvrťfinále, pričom Poľsko svoju púť na domácom šampionáte skončilo.

Sledujte dnešný šláger skupiny B v priamom prenose na internete!
PORTUGALSKO vs HOLANDSKO LIVE STREAM ŽIVÉ VYSIELANIE ONLINE

Obrovské prekvapenie sa v poslednom zápase skupiny A odohralo na Národnom štadióne vo Varšave, kde sa Gréci stretli s favorizovanými Rusmi. Očakávalo sa, že zverenci Dicka Advocaata potvrdia svoj postup do štvrťfinále ďalšou výhrou, ale opak sa stal pravdou. Gréci totiž Rusov dokonale prekvapili v nadstavenom čase prvého polčasu, kedy Karagounis strelil jediný gól duelu.

Rusi v druhom polčase rozbehli nátlakovú hru, ktorá ale k vyrovnávajúcemu gólu neviedla a Gréci sa tak napokon tešili z víťazstva 1:0, ktoré aj pre Rusko znamenalo koniec na európskom šampionáte.