Premier League: Chelsea dnes opäť vyhrala (VIDEO)

Premier League program, výsledky a online prenosy

Anglický futbalový klub Chelsea Londýn si opäť pripísal tri body za výhru, keď dnes zdolal Arsenal Londýn.

Zverenci talianskeho trénera Roberta Di Mattea sa môžu tešiť z priam ideálneho vstupu do aktuálnej ligovej sezóny, v prvých šiestich zápasoch ešte ani raz neprehrali, päťkrát sa tešili z víťazstva a raz remizovali. A práve dnes si Chelsea na konto pripísala svoju piatu výhru, keď vyhrala nad Arsenalom Londýn na jeho vlastnom trávniku 2:1.

O prvý gól v derby sa postaral Španiel Fernando Torres, ktorý už zjavne zabudol na veľmi zlú predchádzajúcu sezónu, vrátilo sa mu sebavedomie a v dvadsiatej minúte poslal hostí z Chelsey do vedenia.

Na oboch stranách sa ale aj naďalej hral relatívne nervózny futbal, ktorého výsledkom boli aj dve žlté karty. V 42. minúte sa po prihrávke Alexa Oxlade-Chamberlaina predviedol Gervinho a potešil fanúšikov vyrovnávajúcim gólom.

Druhá časť hry bola taktiež sprevádzaná početnými nedovolenými zákrokmi, trojicu z nich odmenil hlavný arbiter žltými kartami. V 53. minúte Mata rozhodol o výhre Chelsey 2:1 a tá aj naďalej zostáva na čele priebežnej tabuľky.

Zverenci Arséne Wengera tak utrpeli svoju vôbec prvú prehru v tejto sezóne a zosunul sa na šieste miesto.

Arsenal – Chelsea 1:2 (1:1)

Góly: 42. Gervinho – 20. Torres, 53. Mata. 60.101 divákov.

Výsledky 6.kola Premier League:

Arsenal Londýn – FC Chelsea 1:2 (1:1)

Góly: 42. Gervinho – 20. F. Torres, 53. Juan Mata

Everton – Southampton 3:1 (3:1)
Góly: 25. Osman, 32. a 38. Jelavič
Brankár Ján Mucha ml. (Everton) nechytal.

Fulham – Manchester City 1:2 (1:1)
Góly: 10. Petrič (z 11 m) – 43. Sergio Agüero, 87. E. Džeko
Albert Rusnák ml. (Manchester City) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Norwich – Liverpool 2:5 (0:2)
Góly: 61. S. Morison, 87. Holt – 2., 38. a 57. L. Suárez, 47. Sahin, 68. Gerrard
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.

Reading – Newcastle 2:2 (0:0)
Góly: 58. Kébé, 62. N. Hunt – 59. a 83. Demba Ba

Stoke – Swansea 2:0 (2:0)
Góly: 12. a 36. Crouch

Sunderland – Wigan 1:0 (0:0)
Gól: 51. S. Fletcher