Karel Poborský: Přál bych si výhru Česka

Karel Poborský

Česká fotbalová ikona v současné době čestný Ambassador společnosti BetClic, Karel Poborský nám sdělil své pocity, informace a tipy před čtvrtfinálovým utkáním na EURO 2012.

Dobrý den, Karle. Blíží se utkání roku, čtvrtfinále s Portugalskem. Jaké pocity máte?
Dobrý den. Jsem rozhodně nadšený a těším se na toto utkání, jako se malí kluci těší na dárky pod vánočním stromkem. Pro mně má toto utkání velkou prestiž. Nemůžu se dočkat.

Pokud si mate vybrat, preferoval byste ve čtvrtfinále raději Německo, nebo Portugalsko a proč?
Jsme ve fázi turnaje, kdy už na soupeři zase až tak nezáleží. Jde o momentální formu, štěstí. Může to být o jedné střele. Ale pokud se mně ptáte, tak musím říct, že raději jsem chtěl právě Portugalsko, protože Německo je typickým turnajovým týmem a má obrovskou sílu.

Jak může náš tým zastavit Cristiana Ronalda?
Toto je krásná otázka. CR7 je opravdu hráč světové extratřídy. Naprosto komplexní, víc dodávat nemusím. Nizozemci si mysleli, že ví, jak na něj a ejhle. Nesmíme mu dát proctor, aby si mohl míč posunout a dostal se s ním do pohybu. Potom může být zle. Věřím ale, že třeba takový Theo Gebre Selassie může tuto úlohu zvládnout, protože zatím na turnaji dokazuje, že se nikdo nemusí bát využít jeho služeb I v top týmech. Věřím, že to zvládneme, I když Ronaldo není jediným hráčem soupeře, který má schopnosti rozhodnout zápas.

Kteří další hráči Portugalska na vás udělali dojem?
Portugalský tým má velkou sílu a nesouhlasím s tvrzením, že se jedná jen o Ronalda a spol. Meireles, Pepé, to jsou hráči světové úrovně a dodávají svému týmu take fyzickou sílu.

Na co si musíme dát pozor, abysme postoupili?
Máme spoustu kvalitních hráčů, kdy mnozí z nich půjdou do fotbalového světa hned po turnaji. Musíme prostě hrát zodpovědně od první minuty, opět bojovat jako tým. Tohle není klišé, což jsme již mohli všichni vidět. Týmová práce byla, je a bude tím faktorem, který bude v našem týmu rozhodující vždy a všude. Myslím, že můžeme Portugalce zaskočit hráči, o kterých toho ještě moc nevědí. Já doufám, že po čtvrtečním souboji budou vědět a nikdy nezapomenou!

Je zde favorit utkání? Jaké tipujete skóre?
Když se tak dívám na kurzy Betclic, Portugalsko je favoritem. Takže to znamená, že moje výhra bude tučná, protože vsadím na postup České republiky! Jak už jsem řekl pro ostatní media, přál bych si, abychom o poločase vedli 4:0, ale to se asi nestane. Proto tipuji 1:0 a gól bych chtěl, abychom vstřelili v 5. Minutě nastavení ve druhém poločase!

Karel Poborský info

Karel Poborský ambassador Betclic

 

TIPY KARLA POBORSKÉHO na ČTVRTFINÁLE

ČESKÁ REPUBLIKA – PORTUGALSKO [tip: 1 (přesný výsledek 1:0)]

Úvodní čtvrtfinále EURO 2012 nám přináší utkání našeho týmu. Přál bych si abychom vedli o poločase 4:0, ale to se asi nestane. Bude to nervák a já věřím našim klukům, že i toto utkání nakonec zvládnou a vybojují pro nás. Vyhrajeme 1:0, snad dáme gól až v samotném závěru.

NĚMECKO – ŘECKO [tip: 1 (přesný výsledek 2:0)]

„Německo, jeden z největších favoritů celého turnaje, se utká s Řeckem. Řecký tým překvapivě postoupil z naší A skupiny a mně se vybavují vzpomínky na EURO 2004, když dostoupal až na samotný vrchol. Tentokrát se historie opakovat nebude, Němci vyhrají s přehledem 2:0“

ŠPANĚLSKO – FRANCIE [tip: 1 (přesný výsledek 2:1)]

„Obhájce titulu proti rivalovi z Pyrenejského poloostrova. To je derby, panečku! Francie se pokusí vyřadit Mistra Evropy, ale nakonec to bude nad její síly. Torres a spol. budou pro Blancovu družinu příliš velké sousto a Španělsko se probojuje do semifinále po výhře 2:1.“

ANGLIE – ITÁLIE [tip: 0 (přesný výsledek 0:0), postup Itálie]

„Anglie má zpět Wayna Rooneyho, který se hned prosadil ve svém prvním startu. Utkání bude ale opatrné a proto tipuji bezbrankovou remízu. Myslím si, že po základní hrací době půjde dál Itálie, která mně přijde silnější a kompaktnější.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*