Premier League: Preview 15.kola

Premier League logo

LONDÝN: Tak ako každý týždeň tak aj tento máme pre Vás pripravený krátky prehľad toho čo nás čaka cez víkend v najvyššej anglickej futbalovej lige „Premier League„.
Podarí sa Chelsea uchmatnúť neporaziteľnosť Manchestru City?
Ako sa bude dariť Sunderlandu pod novým trénerom O’Neillom?
Sledujte naše pravidelné Premier League preview.

Arsenal vs Everton

Gunners zmietli stále trápiaci sa Wigan a bolo to vidieť už na začiatku, že Arsenal si prišiel po víťazstvo a zaslúžene aj vyhral. Naopak Everton zostal poriadne zaskočený na vlastnom trávniku, kde o výhru Stoke sa zaslúžil obranca Huth. Diváci sledovali nudný zápas, pretože útočníci v tejto bitke moc neoslnili.

Tip? ArsenalStavte si na náš tip.
Predošlé kolo:
Wigan 0- 4 Arsenal, Everton 0-1 Stoke

Bolton vs Aston Villa

Boltonu zápas s Tottenhamom vôbec nevyšiel. Prehrávali už v siedmej minúte a na výkone im ubralo aj vylúčenie  Garyho Cahilla. Avšak teraz majú doma možnosť získať nejaký ten bod a možno aj víťazstvo. Aston Villa bojovala s Man Utd čo sa dalo no neúspešne. Za Manchester sa trafil Jones. Zápas chudobný na góly, ale na nešťastie bolo v ňom veľa zranení, keď nedohrali Hernandez, Given a Jenas.

Tip? Remíza alebo Bolton vyhrá. Stavte si.
Predošlé kolo:
Tottenham 3 -0 Bolton, Aston Villa 0 -1 Man Utd

Liverpool vs QPR

Liverpool nedokázal vyhrať na Craven Cottage a odchádza toto kolo bez bodu. Nedarilo sa im skórovať a dalo by sa povedať, že rozhodca dosť prísne vylúčil Spearinga, tak musel Liverpool dohrávať v desiatich. QPR prišiel o víťazstvo deväť minút pred koncom a bol potrestaný, za nevyužité šance ktoré v zápase mal.

Tip? Liverpool. Stavte si na náš tip.
Predošlé kolo: Fulham 1- 0 Liverpool, QPR 1-1 West Brom

 Man Utd vs Wolverhampton

Diabli skórovali naposledy viac ako jeden gól v domácej súťaži 1.októbra, ale tri body sa dávajú aj za takéto víťazstvá. Je to dosť nezvyčajné, keď sa povie Manchester. Gól strelil mladý talent Jones a tak Manchester je stále druhý za City s rozdielom 5 bodov. Manchestru sa zranil Javier Hernandez a bude tímu chýbať možno až mesiac. Možno aj jeho absencia chýbala v zápase proti Bazilej, kde Man Utd prehrali a lúčia sa z Ligou Majstrov. Wolves ukradli tri body Sunderlandu, v zápase ktorom strelil dva góly Fletcher a tak sa aspoň na štyri body vzdialili od úplného konca tabuľky.

Tip? Man Utd.  Stavte si na náš tip.
Predošlé kolo:  Aston Villa 0 -1 Man Utd, Wolves 2-1 Sunderland

Norwich vs Newcastle

Norwich si to na Etihad Stadium poriadne odskákal. Potešiť ich mohol aspoň strelený gól a pokazili  brankárovi Hartovi čisté konto. Newcastle doma prehral s Chelsea a tak po druhý  krát v sezóne okúsil trpkosť prehry. Domáci diváci sa určite hnevali na rozhodcu Deana, ktorý mal dať Luizovi  červenú kartu a nemuselo to vôbec dopadnúť v prospech Chelsea.

Tip? Newcastle. Stavte si náš tip.
Predošlé kolo:  Man City 5-1 Norwich, Newcastle 0 -3 Chelsea

Swansea vs Fulham

Swansea si proti Blackburnu nevedela dať rady s jedným útočníkom a prehrali . Fulham nabudený po víťazstve doma nad Liverpoolom, bude chcieť naplno bodovať aj vo Walese. Gól Fulhamu streli Dempsey po chybe brankára Reinu.

Tip? Fulham. Stavte si náš tip.
Predošlé kolo: Blackburn 4-2 Swansea, Fulham 1-0 Liverpool

 West Brom v Wigan

Bromwich urval na Luftus Road bod a to vďaka môžu poďakovať domácim za nepremenené šance. Wigan sa opäť raz cítil ako trhací kalendár pred očami domácich fans  a roztrhal ho Arsenal štyrmi gólmi. Wigan nemal proti Gunners žiancu šancu uspieť.

Tip? West Bromwich. Stavte si náš tip.
Predošlé kolo: QPR 1-1 West Brom, Wigan 0-4 Arsenal

Sunderland v Blackburn

Sunderland s novým trénerom O’Neillom, ktorý sledoval zápas len z tribúny, mal o čom premýšľať keď videl svoj nový tím v akcii. Uvidíme čo prinesie do ďalšieho zápasu zmena trénera a či sa podarí takému skvelému trénerovi akým O’Neill je, postaviť Sunderland  na nohy. Blackburn si doma poradil so Swansea a zásluhu na tom mal štvorgólový Yakubu. Ten bol v zápase na neudržanie.

Tip? Sunderland. Stavte si náš tip.
Predošlé kolo: Wolves 2 -1 Sunderland, Blackburn 4-2 Swansea

Stoke v Tottenham

Stoke až senzačne vyhral v Liverpoole nad domacim Evertonom  a tri body sú akýmsi pred mikulášskym darčekom pre nich. Neočakáva sa, že proti skvele hrajúcemu Tottenhamu sa to bude opakovať, lebo Spurs túto sezónu majú tie najvyššie ambície a vzhliadnuc na to aký výkon predvádzajú by sa mohlo povedať, že sú kandidátmi na titul.

Tip? Tottenham. Stavte si náš tip.
Predošlé kolo: Everton 0-1 Stoke, Tottenham 3-0 Bolton

Chelsea v Man City

Chelsea vyhrala v Newcastli a toto víťazstvo ich možno nakoplo aj do ďalších veľmi dôležitých zápasov. Jeden z tých zápasov, v ktorom mali dá sa povedať nôž na krku zvládli, je výhra nad Valenciou v Lige Majstrov, čím si vybojovali postup a dokonca z prvého miesta. To naopak ďalšie mnoho miliónové  City, sú z milionárskej súťaže out, avšak neporaziteľne kraľujú v domácej lige a zatiaľ ich ešte nikto nepokoril. Bude Chelsea prvá kto porazí Man City?

Tip. Chelsea. Stavte si náš tip.
Predošlé kolo: Newcastle 0-3 Chelsea, Man City 5-1 Norwich

Vladimír Hatala

 

 

 


[poll id=“3″]


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*