Van Persie prešiel z Arsenalu do Man. United

3 dni pred začiatkom futbalovej Premier League vybuchla na anglickom prestupovom trhu bomba. Holandský kanonier Robin van Persie po 9 sezónach v Arsenale odchádza do Manchestru United.

Najlepší kanonier Arsenalu mal už dosť beznádejného pachtenia po ligovom titule v londýnskom Arsenale a po rozumnej úvahe dal prednosť pôsobeniu v severoanglickom tíme trénera Sir Alexa Fergusona.

Za kúpu tohto útočníka muselo vedenie Manchestru United vysoliť 24 miliónov libier. Pre Van Persieho je pripravená 4-ročná zmluva. Teraz musí futbalista absolvovať zdravotnú prehliadku a s agentom doladiť podmienky zmluvy.

Ak by sa mu podarilo zabehnúť v tíme a zopakovať 30 zásahov, ktoré dal v sezóne 2011/12 v drese Arsenalu, tak tím z Old Traffordu bude mať v poradí 20. ligový titul takmer na dosah.

Van Persie tak určite posilní útok Manchester United a vlastne o rádovo desiatky percent zvýši šancu získať titul Premier League, veď minulý ročník skončil tím United druhý len vďaka gólovému rozdielu.

Nový hráč United s Arsenalom Londýn vyhral iba 2 trofeje. V roku 2004 vyhral Community Shield a v sezóne 2004/05 FA Cup.

Jeho nový spoluhráč a len prednedávnom najväčšia hviezda United Wayne Rooney vyhlásil: „Persieho veľmi obdivujem. Ak k nám príde, bude skvelou posilou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*