Sldujte finále EFL Cupu na TV Tipsport!

Finále tohtoročného EFL Cupu (ligového pohára) sa uskutoční na neutrálnej pôde v Londýne a miernym favoritom bude Manchester United.

„Červení diabli“ síce majú v nohách zápas Európskej ligy na pôde St. Etienne (1:0), celkovo si tím ale drží veľmi dobrú fazónu, len v Premier League neprehral už šestnásťkrát v rade.

Tip: Sledujte finále EFL Cupu (ligového pohára) v priamom online prenose a stavte si live >>

Southampton

Cesta Saints do finále EFL Cupu bola strastiplná. Southampton mal v prvých dvoch kolách voľný žreb, v treťom kole prišla prvá previerka v podobe Crystal Palace, ktorú ale domáci zvládli 2:0.

V osemfinále sa ako jediný presadil Boufal a poslal tak Sunderland preč zo súťaže.

V štvrťfinále prišiel prvý väčší šok. Arsenal nestačil na dobre pripraveného súpera, ktorý mu nadelil dva góly a ofenzíva Gunners bola jednoducho prikrátka na brankára Forstera.

V semifinále sa hrá už na dva zápasy, pričom do finále postúpi tím s lepším celkovým skóre. Aj tu prišlo k prekvapeniu. Southampton v oboch zápasoch zvíťazil nad Liverpoolom 1:0, čo znamenalo postup do finále ligového pohára.

Zverenci Claude Puela neinkasovali v tejto súťaži v tomto ročníku ani raz a to hrali už päť zápasov! Podarí sa The Saints túto skvelú šnúru predĺžiť a získať prvú cennú trofej v prebiehajúcej sezóne?

Manchester United

Rovnako ako Southampton, tak aj Manchester United začal v EFL Cupe až v treťom kole. Žreb Červeným diablom prisúdil Northampton, ktorý kolo predtým porazil West Brom.

Red Devils v šestnásťfinále súťaže ďalšie prekvapenie nepripustili a súpera zdolali jednoznačne 3:1.

V osemfinále osud spojil dva tímy z Manchestru. United porazili City na Old Trafford gólom Matu 1:0. Ďalším presvedčivým výsledkom sa skončilo štvrťfinále proti West Hamu. Dvomi gólmi sa do streleckej listiny zapísali Ibrahimović a Martial.

V boji o finále sa Manchester United stretol s Hullom City. V dvojzápase sa urodilo celkové skóre 3:2 pre United, víťazný gól znamenajúci postup zaznamenal Paul Pogba.

Najväčšie hviezdy Manchesteru sú pripravené po zisku Community Shieldu získať aj druhú trofej pod vedením Josého Mourinha. Či sa to tak stane, to zistíme najneskôr pred 20:00.

Stavte si na svojho favorita s bonusom 2 000 EUR »