Španieli a Taliani sú vo štvrťfinále

EURO 2012 live stream

Futbalové reprezentácie Talianska a Španielska sa včera prebojovali do štvrťfinále majstrovstiev Európy 2012.

Španieli od začiatku šampionátu v Poľsku a na Ukrajine predvádzali dobré výkony, hoci vo svojom prvom zápase s Talianmi iba remizovali 1:1.
Včera teda rozhodovali o svojom postupe do štvrťfinále v dueli s Chorvátskom, ktorý nakoniec vyhrali vďaka jedinému gólu Jesúsa Navasa dve minúty pred skončením riadneho hracieho času.

Euro 2012 dnes pokračuje duelom Anglicka s Ukrajinou. Sledujte zápas v priamom prenose na internete! ANGLICKO vs UKRAJINA ŽIVÉ VYSIELANIE ONLINE

Zápas bol celý čas vyrovnaný a Chorváti sa dokázali efektívne brániť, hoci Španieli mali počas duelu jednoznačnú prevahu a mali aj vyšší počet gólových príležitostí. Nakoniec sa ale Chorváti museli s turnajom rozlúčiť a Španieli sa tak môžu tešiť z postupu.

Taliansky tím naopak na šampionáte vôbec nepôsobil tak presvedčivo, jeden bod získal za spomínanú remízu so Španielmi, v zápase s Chorvátskom ale taktiež nedokázal vyhrať a aj po druhýkrát remizoval s rovnakým výsledkom a pred dneškom mal na konte iba dva body.

Taliani včera ale nastúpil proti papierovým outsiderom z Írska, ktorí už nemali žiadnu šancu na postup, zverenci Cesareho Prandelliho sa dostali do vedenia už v 35. minúte vďaka gólu Cassana a v poslednej minúte duelu sa konečne strelecky presadil aj Mario Balotelli, ktorý uzavrel na konečných 2:0 a Taliani tak spoločne so Španielmi postúpili do štvrťfinále EURO 2012.