Španieli sú vo finále EURO 2012

EURO 2012

Dnes sa v ukrajinskom Donecku konalo derby Pyrenejského ostrova medzi Španielskom a Portugalskom, vo finále sú Španieli.

Španielska futbalová reprezentácia bude mať šancu obhájiť svoj posledný európsky triumf, v dnešnom zápase totiž až po predĺžení a pokutových kopoch rozhodla o svojej účasti vo finále, do ktorého putuje vďaka Cescovi Fábregasovi.

Zápas bol počas riadneho hracieho času celkom vyrovnaný, hoci Španieli v niektorých jeho častiach vykazovali vyššiu aktivitu. Na strane Španielov sa presadzovalo viacero útočníkov, najmä Iniesta sa pred bránkou Ruia Patrícia ukázal niekoľko krát, gólman Portugalska bol ale pozorný a až do konca zápasu si udržal čisté konto.

V portugalskom tíme bol samozrejme najaktívnejší kanonier Cristiano Ronaldo, ktorý mal pred Ikerom Casillasom niekoľko vyložených šancí, vo všetkých prípadoch ale lopta smerovala mimo bránky. V druhej časti zápasu zvýšil aktivitu hlavne útočník Hugo Almeida, ktorý mal v 58. minúte obrovskú šancu, ale Španielov nedokázal poslať do vedenia.

Na oboch stranách sa postupne zvyšovalo napätie a hoci v prvej časti hry musel hlavný rozhodca Cakir ukázať iba dve žlté karty, v druhom dejstve ich videlo ďalších sedem futbalistov, z toho štyria v tíme Portugalska.

Duel sa nakoniec skončil v riadnom hracom čase nerozhodne a podobne ako v dueli Anglicka s Talianskom muselo dôjsť k predĺženiu. V jeho prvej časti boli v ofenzíve opäť Španieli, aj napriek aktivite ale skóre zostalo nezmenené. Druhá časť opäť priniesla hlavne španielske útoky a portugalskú obranu, ani po 120 minútach hry sa o finalistovi nerozhodlo, nadišiel teda čas na pokutové kopy.

V tých obe strany v prvej sérii kopov neuspeli, ale počas ďalších dvoch sérií boli strelci úspešní. Až v tej štvrtej pochybil na strane Portugalska Alvez a Cesc Fábregas rozhodol o postupe Španielska do finále Euro 2012.

Stavte si na zajtrajší druhý semifinálový duel medzi Nemeckom a Talianskom.
Kurz na výhru Nemcov je 1,90, remíza má kurz 3,40 a prípadné víťazstvo Talianov bude ohodnotené kurzom 4,50. Stavte si na Bet365.com a získate bonus až 50€!

Sledujte zápas NEMECKO – TALIANSKO v priamom prenose na internete!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*