Víťazom EURO 2012 je Španielsko

EURO 2012 live stream

Futbalisti z Pyrenejského polostrova dnes vo večernom finále jednoznačne v Kyjeve obhájili titul z Eura 2008.

Tím Španielska dokázal, prečo je považovaný za najlepšie mužstvo sveta, pretože výhrou 4:0 nad talianskym tímom získalo 3. trofej na troch za sebou idúcich vrcholných futbalových podujatiach.

Zverenci trénera Vincenta Del Bosuqueho presvedčivo rozhodli gólmi Davida Silvu a Jordiho Albu úvodný polčas zápasu. Šokovaných Talianov dorazili v druhom polčase duelu naskakujúci futbalisti Fernando Torres a Juan Mata.

Španielske mužstvo sa tak historicky stalo prvým tímom, ktorý získal za sebou 3 trofeje v rade.

Taktika španielskeho trénera vyvrcholila debaklom talianskeho tímu na čele s útočníkom Mariom Balotellim. Ten ešte pár hodín pred štartom finálového súboja vyhlasoval, že dá 4 góly. Tieto však padli, ale do talianskej bránky.

Španieli boli verní svojej taktike, ktorá mužstvu prináša výhru. Začiatok zápasu začali bez hviezdnych útočníkov, ale ani to nezabránilo, aby rýchlymi útokmi vlastne ešte v prvom polčase nezískali 2-gólový náskok.

Trénerovi talianskej reprezentácie Cesareovi Prandellimu neostalo nič iné ako pogratulovať lepšie hrajúcemu súperovi: „Od začiatku bolo vidieť, že súperi sú sviežejší. My sme minuli veľa energie počas uplynulých bojov. Nepočínali sme si zle, ale fyzicky sme sa naozaj nestíhali na súpera. Celkovo to bol pre nás fantastický turnaj a mojim zverencom chcem k nemu pogratulovať.