Žilina odštartovala novú sezónu Corgoň ligy

Corgoň liga logo

Úradujúci slovenský futbalový majster MŠK Žilina včera odštartoval nový ročník domácej Corgoň ligy.

Fanúšikovia futbalu na Slovensku môžu odvčera opäť držať palce svojím favoritom v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, Corgoň lige, ktorá sa včera začala prvým zápasom medzi majstrami zo Žiliny a nováčikom v lige Spartakom Myjava a skončila sa výhrou Žiliny 4:1.

Iba niečo viac ako 3000 divákov si prišlo na štadión pod Dubňom pozrieť úvodný duel ligy a hoci v úvode stretnutia určite neboli potešení nízkou atraktivitou futbalu, domáci hráči to neskôr napravili. V prvých pätnástich minútach sa na trávniku nevyskytla žiadna väčšia šanca, oba tímy sa navzájom iba takpovediac oťukávali.

Domáci začali tlačiť až v po dvadsiatich minútach a predviedli niekoľko príležitostí, v 32. minúte Azavedo Guima poslal Žilinčanov po prvýkrát v tejto sezóne do vedenia.

Ostatné góly padli až v druhom polčase, v 59. minúte Pich zvýšil náskok domácich na 2:0, iba o štyri minúty neskôr bolo 3:0 vďaka presnému zásahu Káčera a v 79. minúte Barčík pridal aj štvrtý presný zásah. Hostia ale dve minúty pred koncom v tlačenici pred bránkou Žiliny nakoniec predsa len dokázali skórovať a výsledok korigovali na konečných 1:4.