SK Extraliga – Finále: HC Košice – HKM Zvolen (3. zápas)

Slovnaft hokejová extraliga - Tipsport

Do finálovej série lepšie vstúpil víťaz základnej časti zo Zvolena, ktorý naplno využil výhodu domáceho prostredia a pred sťahovaním série do Košíc sa ujal vedenia 2:0 na zápasy.

Cesta k obom víťazstvám však bola nesmierne náročná, keď v prvom zápase rozhodli o víťazovi až samostatné nájazdy.

V tomto zápase mal Zvolen herne navrch, ale do druhého duelu nastúpil iné Košice, ktoré boli pohyblivejšie aj agresívnejšie, ale ani napriek tomu, že na ľade boli lepším mužstvom, tak zvíťaziť nedokázali.


Góly v druhom zápase padali až v záverečnom dejstve, keď skóre otvoril domáci Kalla. Zvolen zvýšil skóre paradoxne pri oslabení o dvoch hráčov, ale následne Košice Haščákom znížili a v samom závere takmer vyrovnali. To sa im však napokon nepodarilo a precízna defenzíva domáceho mužstva na čele so spoľahlivým brankárom slávila úspech.

Zvolen tak zdolal svojho súpera už po siedmykrát v tejto sezóne, zatiaľ čo Košice dokázali vyhrať iba jeden duel.

Na zimnom štadióne Ladislava Trojáka však môže byť všetko inak. O celkovom víťazovi ešte zďaleka nie je rozhodnuté a Košice budúc chcieť v domácom prostredí sériu vyrovnať. Prvý zápas na Košickom ľade bude nesmierne dôležitý a aj preto sa ani jedno z mužstiev zrejme nebude hnať zbytočne dopredu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*