Hokejový šampionát v ľadovom hokeji sa blíži

MS v ľadovom hokeji 2012

76. majstrovstvá sveta IIHF v ľadovom hokeji sú už predo dvermi a slovenská reprezentácia už odcestovala do Helsínk.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Švédsku a Fínsku sa blížia a je čas bližšie si ich predstaviť. Štruktúra šampionátu je v tomto prípade rozdielna od tých predchádzajúcich, tento model je identický štruktúre turnajov spred roku 1998.

V každej z dvoch skupín je osem členov, v tej našej (skupina A) sa okrem Kanady nachádza Fínsko, USA, Bielorusko, Francúzsko a Kazachstan, takže na našich hokejistov čakajú súperi s rôznou silou.

Sledujte zápas Slovenska proti Kanade v priamom prenose Hokej online.

V Skupine B, ktorej zápasy sa budú hrať v švédskom Štokholme, sa nachádza Rusko, Švédsko, Nemecko, Nórsko, Lotyšsko, Dánsko a Taliansko, pričom prvý duel v piatok na poludnie odohrá Nemecko s Talianskom.

Každý z reprezentačných tímov odohrá sedem zápasov, teda bude mať šancu zmerať si sily s každou reprezentáciou vo svojej skupine.

Z postupu do štvrťfinále sa po skončení základnej časti bude tešiť štvorica najlepších tímov z každej skupiny, dva tímy s poradovým číslom osem sa rozlúčia s elitnou hokejovou skupinou a zostúpia do nižšej kategórie. Reprezentácie z piateho až siedmeho miesta už žiaden zápas neodohrajú a môžu odcestovať domov.

Tohtoročný šampionát tak bude divácky atraktívnejší, oproti minulým rokom, kedy sa odohralo 56 zápasov, sa vo Fínsku a Švédsku bude hrať 64 duelov.

Zápas o tretie miesto je plánovaný na 20. mája, finále taktiež a oba súboje sa odohrajú v Helsinkách.

Všetky zápasy z MS v ľadovom hokeji môžete sledovať v priamom prenose, alebo minútu po minúte – gól po gole na Hokej Livescore.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*