KHL: Slovan pred štartom naberá hráčov

KHL: Slovan Bratislava online prenosy

Zverenci trénera Rostislava Čadu zrejme získajú nových spoluhráčov, ktorý podporia bratislavský tím s cieľom prebojovať sa do play-off KHL.

Bývalý brankár zámorskej Tampy Bay Lighting Jaroslav Janus a bývalý útočník Minesoty Wild, či Nashville Predators Peter Ölvecký by sa mali už čoskoro zaradiť do základnej zostavy nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy.

Tréner Čada po včerajšom zápase s fínkym tímom KalPoa Kuopio prehlásil, že obaja hráči splňujú kvalitatívnu latku nastavenú v tíme. Týmto prehlásením, vlastne nahlas vyslovil presvedčenie, že obaja hokejisti ostanú v kádri tímu.

22-ročný brankár aj 26-ročný útočník boli v bratislavskom hokejovom tíme na skúške do konca tohto mesiaca a po tomto termíne je už takmer jasné, že získajú obaja zmluvy.

Čada prehlásil: „Títo hráči presvedčili a bol by som rád, keby obaja zostali v tíme. Som presvedčený, že sa tak stane.“

Šéf trénerskej lavičky však bude musieť porozmýšľať ako zakomponovať Janusa do tímu, pretože HC Slovan Bratislava už má troch brankárov Branislava Konráda, Villeho Hostikku a na farme v Skalici Adama Trenčana.

Nechcem hovoriť o nejakom probléme. Príchodom Jara sa jednoducho zvýšila konkurencia na brankárskom poste. Hrať budú tí, ktorí budú mať najlepšiu formu. Adamova pozícia je jasná, ide o mladého gólmana, ktorý potrebuje chytať a preto je v Skalici. Osobne by som bol rád, keby sme v Slovane pracovali iba s dvoma brankármi, tretí by mal chytať niekde inde,“ vysvetlil nový tréner.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*