KHL: Slovan vyhral nad Spartakom Moskva

KHL: Slovan Bratislava online prenosy

Hokejový klub Slovan Bratislava si včera vybojoval prvú výhru v KHL, keď zdolal po nájazdoch Spartak Moskva.

Slovan Bratislava v skoro vypredanej Slovnaft Aréne konečne pocítil chuť víťazstva, keď po napínavom priebehu zápasu nakoniec po samostatných nájazdoch zdolal ťažkého súpera v podobe Spartaka Moskva.

Bratislavčania nastúpili na domácom ľade v dobrej nálade, v úvodnej tretine dokázali s ruským klubom držať krok a v bránke vynikal hlavne brankár Jaroslav Janus. V druhej časti domáci kvôli zlej disciplíne hrali až štyrikrát v oslabení, po namáhavých obranných výkonoch ale nakoniec v záverečnej minúte inkasovali gól z hokejky Šefera.

Sledujte zápasy KHL v priamom prenose. ONLINE PRENOSY KHL >>

Slovenský klub sa ale nevzdával a v záverečnej tretine na Moskvu pritlačil, vďaka čomu Miro Šatan po asistencii Hudáčeka vyrovnal dve minúty pred koncom stretnutia na 1:1. Došlo teda k samostatným nájazdom, v ktorých o výhre Slovana 2:1 rozhodol opäť Šatan a potešil tak vyše 10 000 divákov.

Tréner Moskvy Andrej Sidorenko po zápase povedal: „Bolo pekné zahrať si na takom peknom štadióne a pred takou kulisou. Z nášho pohľadu boli v zápase dobré i horšie momenty, celkovo sme hrali dobre, ale nevyužili naše šance.

Slovan sa po tomto úspechu posunul v Bobrovej divízii na predposledné šieste miesto pred Dinamo Riga.