KHL: Slovan získal v prvý bod

KHL: Slovan Bratislava online prenosy

Slovenský hokejový tím Slovan Bratislava získal v ruskej Kontinentálnej hokejovej lige svoj prvý bod.

Bratislavský Slovan nevstúpil do svojej historicky prvej sezóny v prestížnej Kontinentálnej hokejovej lige najlepšie, v prvom zápase 6. septembra nestačil na Donbass, s ktorým prehral 2:4.

Včera sa ale Bratislavčanom na domácom štadióne podarilo získať prvý bod do tabuľky Bobrovej divízie KHL, keď prehrali s Rigou 2:3 až po samostatných nájazdoch.

Slovenský tím vstúpil do duelu veľmi zle, už v prvej minúte nachytal nepripraveného brankára Janusa Indrašis a poslal Rigu do vedenia. Domáci sa ale spamätali a začali brániť efektívnejšie, to sa ale darilo aj Lotyšom a do konca prvej tretiny sa tak skóre nezmenilo.

Sledujte zápasy KHL v priamom prenose. ONLINE PRENOSY KHL >>

V druhej časti hry sa Slovan dostával do útoku častejšie, za čo bol v 28. minúte odmenený vyrovnávajúcim gólom Bližňáka. O desať minút neskôr ale Riga opäť viedla po presnom zásahu Karsumsa. Záverečné dejstvo bolo napínavé, v 55. minúte Slovan po druhýkrát vyrovnal a keďže sa stav až do konca riadneho hracieho času nezmenil, vyše 8000 divákov tak videlo aj samostatné nájazdy, v ktorých mali viac šťastia hokejisti Rigy a zápas nakoniec vyhrali 3:2.

Slovan tak aj naďalej zostáva na poslednom mieste v tabuľke Bobrovej divízie, vzhľadom na to, že doteraz odohral iba dva zápasy, to ale ešte nič neznamená.

Zajtra Slovanisti vo svojom ďalšom dueli v KHL nastúpia proti Spartaku Moskva. Kurz na výhru Slovana je 1,83, prípadné víťazstvo Moskvy bude ohodnotené kurzom 2,00.