HC Slovan v playoff KHL! Zápas číslo 1!

KHL: Slovan Bratislava online prenosy

Bratislava je na nohách, nakoľko HC Slovan sa pri svojej premiérovej sezóne v KHL prepracoval do play-off, v ktorom sa v 1. kole stretne s favorizovaným Dinamom Moskva.

Raritou tohto súboja je, že sa proti sebe postavia dve mužstvá, ktoré sa vlani tešili z celkového víťazstva vo svojich ligách. Dinamo Moskva totiž získalo Gagarinov pohár a Slovan pred odchodom do tejto súťaže vybojoval titul v slovenskej Extralige.

Ak by sa nezačala NHL, tak táto séria by bola okorenená súbojmi Višňovského so Sekerom, proti Ovečkinovi s Bäckströmom, ale ani jeden z tejto štvorice do týchto zápolení nezasiahne. Slovan začiatkom NHL prišiel o kvalitnú obrannú dvojicu a na druhej strane Dinamo o najproduktívnejšieho hráča mužstva.

Konfrontácia týchto mužstiev by sa tak mohla zmeniť na súboj brankárov. Obaja súperi totiž disponujú kvalitou na tomto poste a tak súboj Janusa s Jerjomenkom bude zaujímavý. Obaja brankári majú v tejto sezóne na svojom konte po päť vychytaných núl a obrany oboch tímov navyše stoja na pevných nohách.

Dinamo je na tom čo sa týka počtu strelených aj inkasovaných gólov lepšie ako Slovan, ale “belasí“ v tomto súboji nie sú bez šance a to hlavne vďaka výbornej organizácii hry, príkladnému prístupu hráčov k zápasom a neposlednom rade fantastickým divákom, ktorí v domácom prostredí budú hnať svojich miláčikov dopredu.

Lístky na bratislavské stretnutia sa vyšplhali do rekordných čísel a aj tu je vidieť, že postup Slovana do play-off je pre jeho divákov obrovskou udalosťou. Slovan tak cenami predaných lístkov prekonal všetky kluby z KHL a ostáva veriť, že diváci si po skončení týchto duelov budú môcť povedať, že svoje peniaze investovali dobre.

Slovan však favorizovaného súpera v základnej časti zdolať nedokázal, keď na jeho ľade prehral 1:2 po samostatných nájazdoch a v Slovnaft aréne sa zrodil výsledok 2:3. Obe prehry však boli tesné a hlavne tá v Bratislave bola ovplyvnená spornými rozhodnutiami rozhodcov. Slovenský zástupca v KHL tak má svojmu súperovi čo vracať a jedno je viac ako isté: Slovan nepredá svoju kožu lacno.

Bude séria Dinama Moskva so Slovanom Bratislava jasnou záležitosťou favorita, alebo sa Slovan svojou húževnatosťou postará o ďalšie obrovské prekvapenie? Každopádne Slovan svoj cieľ postúpiť do play-off splnil a proti obhajcovi trofeje môže len prekvapiť, čo by malo byť jeho výhodou. Slovan do toho !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*