KHL: Chára posilní HC Lev Praha (VIDEO)

KHL - Lev Praha logo

Slovenský hokejista Zdeno Chára bude kvôli výluke v zámorskej NHL hrávať za HC Lev Praha.

Najslávnejšia hokejová liga NHL sa napriek všetkým konferenciám a rozhovorom medzi hráčmi a vedením klubov dostala do výluky, jej štart bol odložený na neurčito a zdá sa, že obe strany tak skoro dohodu nedosiahnu.

Problém nastal, tak ako v minulosti, s kolektívnou zmluvou, ktorá zahŕňa platové a iné podmienky hráčov odsúhlasené lídrami klubov a aj celej ligy. Hráči tento krát požadovali opäť zvýšenie príjmov, s čím samozrejme vedenie klubov nesúhlasilo a NHL sa tak dostala do výluky.

Hokejisti z celého sveta sa počas odstávky vo väčšine prípadov vracajú do klubov vo svojich rodných krajinách, prípadne rokujú s inými ligami, medzi nimi je aj obranca Bostonu Bruins Zdeno Chára, ktorý včera podľa medializovaných informácií podpísal zmluvu s českým HC Lev Praha a bude teda hrávať v ruskej Kontinentálnej hokejovej lige.

35-ročný hokejista, ktorý svoj zámorský tím doviedol až k zisku Stanleyho pohára a bol vyhlásený aj za najlepšieho obrancu NHL, sa tak stane významnou posilou českého klubu, v ktorom už teraz pôsobí osem ďalších Slovákov.

Hráči z NHL si musia svoje náhradné pôsobisko vyberať opatrne, pretože KHL povoľuje svojím tímom počas výluky iba troch hokejistov z NHL.

Viaceré internetové zdroje naznačujú, že Chára by mal nastúpiť za HC Lev už v sobotu v náročnom dueli s Petrohradom.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*