KHL: Slovan poskočil v tabuľke

KHL: Slovan Bratislava online prenosy

Bratislavský hokejový tím HC Slovan Bratislava sa po výhre nad Atlantom Mytišči v tabuľke Západnej konferencie posunul na 5. miesto.

Slovan po 2 prehrách s toho jedna v nájazdoch opäť urobila dobrý výsledok, pretože dokázala získať 2 body za výhru 3:2 nad momentálne posledným tímom Tarasovej divízie.

Pred, ako je v tomto ročníku zvykom, vypredaným štadiónom sa po zápase mohol tréner Slovana Rostislav Čada opäť usmiať. Tím zaslúžene vyhral, pretože hokejisti boli po prehre s Torpedom motivovaní napraviť svoje predchádzajúce chyby.

Hokejisti hrali dobrý hokej od úvodnej tretiny, dobre kombinovali a i keď v úvodnej časti hry dali iba 1 gól tak po vyrovnaní súpera boli trpezlivejší.

Posledná tretina totiž bola o tom, kto dá rozhodujúci gól, ktorým dokáže zlomiť svojho súpera. Našťastie vďaka odhodlaniu a nasadeniu sa to podarilo domácim hráčovm.

Tréner Atlantu Sergej Svetlov na margo prehry povedal: „Bol to veľmi zaujímavý zápas, v ktorom bol súper aktívnejší ako my. V prvej tretine sme nehrali veľmi dobre, v druhej sa to už zlepšilo a v tretej sme hrali vyrovnaný duel. Mali sme aj dobré momenty, žiaľ, dostali sme tretí rozhodujúci gól. Slovan vyhral zaslúžene, gratulujem.

Dnes bude tím HC Slovan čakať silný súper Lokomotiv Jaroslavl, ktorý v posledných 8 zápasoch slávil 7-krát výhru. Našťastie možno jeho sebavedomie v poslednom zápase zlomil HC Lev Praha, ktorý nad Lokomotivom vyhral jednoznačne 7:3.