KHL: Slovan utrpel debakel 0:6

KHL: Slovan Bratislava online prenosy

Hokejový klub HC Slovan Bratislava včera utrpel v KHL svoj prvý debakel, keď v Čerepovci prehral 0:6.

Slovan Bratislava včera v Čerepovci zaznamenal svoj najhorší výsledok v doterajšom pôsobení v Kontinentálnej hokejovej lige. Doteraz v každom zo zápasov skóroval a najviac inkasoval štyri góly, včerajší duel ale Bratislavčania nezvládli a prehrali ho vysoko 0:6 hlavne kvôli zlej disciplíne.

V prvých minútach zápasu hrali oba tímy opatrne, domáci boli aktívnejší, ale skóre sa až do 13. minúty nemenilo. Vtedy počas presilovej hry Čerepovca presne mieril Laakso a poslal svoj tím do vedenia.

Druhá časť hry nepriniesla žiadne zlepšenie, už v jej úvode hral Čerepovec ďalšiu presilovú hru a aj v tomto prípade bol úspešný – Kazionov zvýšil na 2:0. O dve minúty neskôr bolo už 3:0 po góle Gimbatova.

Záver Slovanu vôbec nevyšiel, inkasoval ďalšie tri góly a z Čerepovca odchádzal s potupou, hlavným dôvodom jeho neúspechu boli časté vylúčenia, jeho súper totiž počas početnej prevahy strelil tri zo šiestich gólov.

Bratislavčania aj naďalej zostávajú na treťom mieste v tabuľke Bobrovej divízie, na druhý SKA Petrohrad strácajú už deväť bodov, na lídra Dinamo Moskva dokonca až jedenásť.

V Západnej konferencii je Slovan siedmy, s náskokom jediného bodu pred Levom Praha a Atlantom Mytišči.