KHL: Slovan je v prvej trojke

KHL: Slovan Bratislava online prenosy

Po včerajšom vydretom víťazstve v nájazdoch sa Slovan Bratislava prebojoval v Západnej konferencií na 3. pozíciu.

Najstarší klub Kontinentálnej hokejovej ligy, bratislavský klub Slovan po včerajšej výhre od stráca iba 3 body na prvý tímu tabuľky KHL HC Leva Praha. Na druhý Atlant Mytišči stráca iba jediný bod.

V stredu večer sa neočakával taký urputný boj, ale posledný tím Východnej konferencie dal Belasým poriadne zabrať. Slovan však aj napriek nepriazni vybojoval už 17. bod.

Zverenci trénera Rostislava Čodu v riadnom hracom čase síce len remizovali 3:3, ale aj to stačilo na 1 bod.  Potom nastúpilo povinné predĺženie, v ktorom sa stále nerozhodlo o víťazovi. Nakoniec došlo k samostatným nájazdom, v ktorých boli lepší skúsení hráči Slovanu.

Hostia si síce úvodom stretnutia vypracovali nečakanú prevahu a viedli 0:2, nakoniec sa však 10 055 divákov dočkalo krásneho zápasu. Pozrite si Video highlights zo zápasu.

HC Slovan Bratislava – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 po PP a SN (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Momentálne si môžete staviť na ligový zápas klubu Torpeda proti Donbasu. Zápas sa odohrá v dnes na ľade Donbasu. Torpedo má na výhru kurz 1,45, pričom na víťazstvo tímu Donbas je kurz 2,80.

Tréner Slovana Rostislav Čada na margo ťažko vydretého víťazstva povedal: „1-krát sme boli v situácii, keď sme po 3 domácich víťazstvách hrali opäť doma. Chceli sme potvrdiť dobrú formu. Predchádzajúce súboje nás stáli veľa fyzických aj mentálnych síl, skoro celý duel sme doťahovali vedenie súpera.

Skúsený tím podľa trénera ukázal, že v hokeji sú dôležité aj skúsenosti: „Tím ukázal veľkú morálnu silu. Opäť nám vyšla hra v oslabení, v ktorom sme dali gól. V predĺžení sme hrali dobre a mohli sme rozhodnúť. Sme spokojní, že v nájazdoch sme boli efektívnejší a brankár Janus úspešnejší. Sme radi, že sme opäť zvíťazili a získali dva body.