Devils odvrátili ďalší mečbal

New Jersey Devils logo

Hokejisti New Jersey Devils v noci so soboty na nedeľu vo finále NHL odvrátili ďalší mečbal Los Angeles Kings.

Los Angeles Kings opäť premárnili šancu na zisk slávneho Stanleyho pohára vo finále play-off NHL, keď na ľade New Jersey nedokázali zvíťaziť nad domácimi Devils a v piatom zápase finálovej série s nimi prehrali 1:2, čím domáci upravili celkový stav na 2:3 na zápasy.

Sledujte prenos šiesteho zápasu finále NHL online zadarmo !
NHL Stanley Cup 2012 LIVE STREAM ŽIVÉ VYSIELANIE ONLINE

Vo finále NHL sa sprvoti zdalo, že Los Angeles si vybojuje prestížnu trofej bez problémov, keď sa po troch zápasoch s New Jersey dostalo do vedenia 3:0. Hokejisti Devils sa však nevzdali a v štvrtom dueli odvrátili prvú šancu Kings na zisk pohára, počas predchádzajúcej noci tento úspech znovu zopakovali a celú sériu poriadne zdramatizovali.

V prvej tretine doplatilo Los Angeles na vylúčenie Willieho Mitchella, ktorý si šiel sadnúť na trestnú lavicu a Zach Parise v trinástej minúte poslal domácich Diablov do vedenia. V úvode druhej časti hry síce Justin Williams vyrovnal na 1:1, ale Bryce Salvador v tridsiatej minúte poslal New Jersey po druhýkrát do vedenia. Live výsledky LiVESCORE

Keďže ani jeden z tímov nedokázal až do konca zápasu skórovať, Devils si udržali cennú výhru a tým pádom si vynútili aj šiesty zápas vo finále play-off NHL.