Hašek sa chce opäť vrátiť do NHL (VIDEO)

Dominik Hašek sa chce vrátiť do NHL

Legenda hokeja Dominik Hašek stále premýšľa o návrate na ľad a to napriek tomu, že mu stroskotalo jednanie s klubom Buffala.

47-ročný olympijský víťaz z japonského Nagana si chcel v drese Buffala Sabres opäť vyskúšať hranie v zámorskej NHL. Práve tu sa pred rokmi prebojoval medzi elitných brankárov.

Rodák z Pardubíc naposledy chytal v sezóne 2010/11 za klub KHL Spartak Moskva a odvtedy už rok nezohnal angažmán.

Túto prestávku Hašek vyplnil aktívnym športovaním, pretože sa chcel udržať v kondícií na prípadný návrat do NHL. Nakoniec však rozhovory s klubom skrachovali a teraz sa musí poobzerať po inom zamestnávateľovi.

„Už je polovica júla, bude to ťažké niekoho nájsť. Nechcem to ešte zabaliť, pretože som sa pripravoval celý rok,“ dodal Hašek, ktorý odmieta vziať na vedomie svoj veľmi pokročilý vek na účinkovanie v profesionálnom hokeji.

Hokejista odštartoval kariéru v roku 1990 v drese Chicaga a neskôr pôsobil v Buffale, Detritu a Ottawe. V zámorí odchytal 735 zápasov v základnej časti a 119 v nadstavbe. 6-krát získal Vezinovu trofej určenú najlepšiemu brankárovi a 2-krát si odniesol Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča ligy.

Máme ponuky od šiestich klubov z NHL, vraví Rich Winter, ktorý zastupuje Dominátora.

Pokračujem v tom, čo som robil posledné tri mesiace. Tvrdo trénujem, teraz začnem spolupracovať s osobným trénerom a od budúceho týždňa by som chcel ešte pridať,“ vravel Hašek pre nhl.com. „Plánujem sa vrátiť, ale do ktorého tímu, alebo či sa mi to vôbec podarí, neviem teraz povedať.

Pôvodne sa o neho zaujímalo Buffalo, kde brankár v deväťdesiatych rokoch dlho pôsobil, no nedohodli sa.

Podľa Wintera sa o Haška zaujíma šesť klubov NHL. Nie je však medzi nimi Detroit, s ktorým Hašek dvakrát vyhral Stanley Cup. Často sa však spomína Toronto. V médiách sa však spomína aj Tampa Bay, Philadelphia či Dallas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*