Hráči NHL sa obzerajú po príležitostiach

NHL logo

Európske hokejové kluby čakajú dobré časy, pretože v severoamerickej najvyššej hokejovej súťaži sa dnes oficiálne začala výluka.

Dôvodom je, že vypršala platnosť dohody medzi majiteľmi klubov a ich zamestnancami – hráčmi. Za posledných 20 rokov, tak už ide o 4 prerušenie NHL.

Takéto výluky sú však zdá sa v zámorí bežné, veď za posledného roka a pol prerušenie súťaže zaznamenala aj NBA, či NFL (americký futbal).

Do ligových súťaží v Európe, tak pravdepodobne príde veľa momentálne nezamestnaných hokejistov NHL.

KHL už naberá prvé veľké mená. Hráči ako Jevgenij Malkin, či Sergej Gončar budú hrávať v sezóne 2012/13 v  klube Metallurg Magnitogorsk.

V tíme SKA Petrohrad nájdu svoje pôsobisko obranca Columbusu Fiodor Ťutin, útočník New Jersey Iľja Kovaľčuk a brankár Philadelphie Sergej Bobrovskij.

Západný susedia sa môžu tešiť na zámorské hviezdy Jaromíra Jágra a Tomáša Plekanca. V drese Kladna, ktorý vlastní Jágr sa možno objavia aj Jakub Voráček z Philadelphie, Michael Frolík z Chicaga, Jiří Tlustý z Caroliny, obranci Tomáš Kaberle z Montrealu, Marek Židlický z New Jersey, či brankár Ondřej Pavelec z Winnipegu.

Jediným problémom však budú poistky. Sú to vysoké náklady za angažovanie týchto hráčov nie len pre české kluby.

Na oficiálnej webovej stránke Kladna riaditeľ Václav Bartoš prehlásil: „Ide o veľkú udalosť. Veríme, že o zápasy bude veľký záujem. Chceme našim fanúšikom ponúknuť maximum zážitkov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*