Jaromír Jágr sa sťahuje do Dallasu

Jaromír Jágr NHL

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr bude od novej ligovej sezóny NHL pôsobiť v tíme Dallas Stars.

40-ročný útočník sa s vedením Stars dohodol na ročnej zmluve, ktorá mu garantuje ročný plat 4,55 miliónov amerických dolárov.

Jágr hral uplynulú sezónu v mužstve Philadelphia Flyers. V klube odohral 73 zápasov a nazbieral celkovo 54 bodov, pričom strelil 19 gólov. Do kanadsko-americkej ligy sa pritom vrátil po odohraní 3. ligových sezón v Kontinentálnej KHL.

Jágr je bezpochybne jedným z najlepších hráčov v histórii našej ligy. Dokázal to i v minulej sezóne, kedy ukázal, že je stále zručný, produktívny a veľmi cenný pre akýkoľvek tím,“ prehlásil po podpise angažmánu generálny manažér Dallasu Joe Nieuwendyk.

Vedenie Dallasu verí, že príchod najlepšieho českého hokejistu v histórii, pomôže Stars vylepšiť žalostnú produktivitu v presilových hrách.

Vedenie amerického klubu taktiež dúfa, že s Jágrovým prispením Dallas postúpi do play-off, v kterom v predchádzajúcich 4. rokoch chýbal. Klub zároveň angažoval ďalšieho skúseného 40-ročného hráč Raye Whitneyeho a z Buffala kúpil ďalšieho útočníka Dereka Roye

Jágr vo svojej bohatej kariére v NHL premenil 665 gólov, získal 1653 bodov a v tímoch Pittsburghu, Washingtonu, New Yorku Rangers a Philadelphii odohral spolu neuveriteľných 1346 zápasov.

Pozrite si rozhovor s Jaromírom Jágrom pred jeho prvou sezónou v NHL (1994)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*