Jaromír Jágr chce získať Stanleyho pohár

Jaromír Jágr

Český hokejový veterán Jaromír Jágr má pred koncom úspešnej kariéry výzvu. S tímom Philadelphia sa 7 zápasov pred koncom základnej časti kvalifikoval do play-off a bude hrať o Stanleyho pohár.

Sledujte zápasy NHL v priamom prenose cez Váš počítač:  NHL Live Streaming

Teraz už 40 ročný Jágr berie túto príležitosť ako obrovskú šancu ukázať, že v zámorskej NHL by koniec svojej kariéry mohol zavŕšiť čerešničkou na torte, ziskom Stanleyho pohára.

Pred viac ako 20-timi rokmi Jaromír Jágr prehlásil: „Mám 2 prstene za víťazstvá v Stanley Cupu a viac prsteňov už nepotrebujem.

To však už bolo dávno a teraz sa na svoje vyhlásenia pozerá triezvejšie. Vie, že tieto slová boli len dielom mladíckej nerozvážnosti. Po návrate do NHL priznal, že zisk najcennejšej trofeje je pre neho stále ešte veľkou motiváciou.

Keď som mal 20, tak som mal veľké ego. Teraz sa na to dívam inak,“ prehlásil na začiatku tohtoročnej sezóny.

Triumfálne oslavy zo striebornou trofejou si Jágr užil hneď na začiatku svojej zámorskej kariéry. Stanleyho pohár vybojoval s Pittsburghom v rokoch 1991 a 1992. Od tej boby bol síce jedným z najlepších útočníkov NHL, ale na samotný titul pre najlepší tím NHL už nedosiahol.

Jediné, čo by mohlo tohto skúseného veterána zastaviť v postupe na hokejový Olymp by mohli byť problémy s trieslami. Aj napriek tomu a pokročilému veku je v tíme stále 3 najlepším hráčom a to za spoluhráčmi Claudom Girouxom a Scottom Hartnelom.

NHL prenosy: Program | NHL stávky: Stavte si | Live výsledky: Hokej | NHL stream: Program

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*