Los Angeles Kings je prvým finalistom

Los Angels Kings logo

Hokejisti Los Angeles Kings si v noci po piatom zápase série s Phoenixom zabezpečili účasť vo finále play-off NHL.

Los Angeles Kings sa stalo prvým klubom, ktorý bude v tejto sezóne bojovať o prestížny Stanleyho pohár.

Kings na postup do finále potrebovali v semifinálovej sérii s Phoenixom Coyotes iba päť zápasov, v nočnom dueli zvíťazili s výsledkom 4:3 po predĺžení.

Hráči Los Angeles museli kvôli piatemu zápasu cestovať do Phoenixu, takže sa dalo predpokladať, že domáci Coyotes budú mať menšiu výhodu domáceho ľadu. Tá sa prejavila už v úvode stretnutia, keď v piatej minúte obranca Kings Drew Doughty odišiel na trestnú lavicu a Taylor Pyatt efektívne využil presilovú hru domácich.

Los Angeles sa však nevzdávalo, vidina možnosti postupu do finále poháňala hráčov Kings a v 12. minúte Anze Kopitar vyrovnal na 1:1.

V druhej časti hry Phoenix znovu udrel, v 27. minúte Marc-Antoine Pouliot poslal Kojotov po druhý krát do vedenia. Kings ale následne na to pridali ďalšie dva góly z hokejok Drewa Doughtyho a Mikea Richardsa a Phoenix tak musel zabojovať o predĺženie, čo sa mu nakoniec vďaka Keithovi Yandlemu podarilo.

Predĺženie bolo taktiež veľmi vyrovnané, o víťazstve a postupe Los Angeles rozhodol až v jeho osemnástej minúte Dustin Penner, ktorý sa stal aj prvou hviezdou zápasu.

NHL dnes v noci pokračuje ďalším zápasom New York Rangers s New Jersey Devils. Tento zápas môžete sledovať LIVE online na internete. Prenos je vysielaný v priamom prenose a zadarmo!

NHL Stanley cup PLAYOFF 2012 Live Streaming (sledujte nhl online)