Nash bude hrávať s Gáboríkom v NY Rangers

New York Rangers

Hokejový útočník Rick Nash sa rozhodol zmeniť zamestnávateľa a prestúpil z hokejového klubu NHL Columbus do New York Rangers.

O výmene jednotky draftu s pred 10. rokov a bývalého kapitána Blue Jackets sa špekulovalo už dlhšiu dobu. Teraz sa mohla zmena uskutočniť, keďže Columbus našiel za Nasha adekvátnu náhradu.

New York Rangers poslalo výmenou do Ohia centra Arťoma Anisimova, Brandona Dubinského, Tima Erixona a zároveň získalo právo výberu v prvom kole draftu.

Nash tak mohol opustiť najhorší klub uplynulej sezóny NHL a to napriek tomu, že mal zmluvu na ďalších 6 rokov s ročným príjmom 7,8 milióna dolárov.

V uplynulej sezóne si olympijský víťaz z Vancouveru 2010 a majster sveta z Moskvy z roku 2007 pripísal v 82. zápasoch 59 bodov za 30 strelených gólov a 29 asistencií.

V Colubuse sa držiteľ Maurice Richard Trophy pre najlepšieho strelca NHL z roku 2004 dočkal počas svojej kariéry iba jediného play-off. V tom sa tím udržal iba prvé kolo.

V základnej časti NHL spolu  v 674. dueloch nazbieral 547 bodov za 289 gólov a 258 asistencií. 28-ročný hokejista si tak v Madison Square Garden bude môcť zahrať po boku slovenského Mariána Gáboríka a po minuloročnom divíznom víťazstve zabojovať o Stanleyho trofej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*