NHL: Dnes sa hrajú prvé zápasy

NHL logo

Po dlhých mesiacoch neistoty sa môžu fanúšikovia zámorského hokeja konečne tešiť na úvodné vhadzovania prvých stretnutí NHL.

Veľmi krátky čas na prípravu využili tímy NHL tvrdým tréningom. Dnes proti sebe nastúpia prvé tím v 1. kole skrátenej sezóny, ktorá bude mať bez nadstavby iba 48 kôl.

V úvodnom kole NHL sa predstavia slovenskí a českí hokejisti. Jedna z najväčších hviezd slovenského hokeja Zdeno Chára bude hrať za Boston Bruins proti tímu New York Rangers, v ktorom hrá ďalšia slovenská hviezda Marián Gáborík.

O pár rokov staršia hviezda českého hokeja Jaromír Jágr, ktorý to do dôchodku má už iba za pár, bude hrať za Dallas Stars na ľade Phoenixu Coyotes.

Očakávania fanúšikov u jednotlivých tímov sa rôznia. Zatiaľ čo na Jágra sa prišlo pred dnešným zápasom na tréning pozrieť iba pár tisíc divákov, tak Philadelphia vypredala na oficiálny tréning celú halu.

Pre 40-ročného rodáka z Kladna je to určite už posledná sezóna, v ktorej si bude môcť vylepšiť celkové štatistiky v severoamerickej súťaži. Už dnes však patrí k najproduktívnejším hráčom Európy v histórií NHL.

Avšak či už to bude ktorýkoľvek zo slovenských, či českých hokejistov ktorí zažiaria, tak pre fanúšikov hokeja to znamená, že dnes sa NHL konečne od vyjednávacích stolov vráti na ľadové klzisko.

Po 113 dňoch výluky sa tak bude hrať celkom 99 dní. Behom nich stihnú tímy odohrať 48 zápasov a potom dôjde na tradičnú play-off.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*