NHL: Hokejisti stále nie sú spokojní (VIDEO)

NHL logo

Štart nového ročníku NHL sa opäť odkladá, pretože veľmi optimistický plán novej kolektívnej zmluvy zmietli hokejisti zo stola.

Pritom ešte včera situácia okolo novej kolektívnej zmluvy vyzerala veľmi nádejne. Hráči v zámorskej kanadsko-americkej lige a hráčska asociácia NHLPA sa takmer dohodli a našli s majiteľmi hokejových tímov a štadiónov zmier.

Aj napriek odporučeniu asociácie sa však spor neurovnal. Ba čo viac, asociácia priniesla ne obnovené jednania svoju vlastnú zmluvu. I keď vraj bola podobná návrhu majiteľov tímov, tak sa vedeniu NHL nepáčila.

S jednaním sme skončili už po hodine, pretože sme nemali, čo preberať. Ani jeden z našich návrhov sa k rozdeleniu príjmov v pomere 50:50 ani zďaleka nepriblížil,“ prehlásil komisár ligy Gary Bettaman.

Ten pre tsn.ca dodal: „Mám pocit, že asi nehovoríme tou istou rečou. Preto sa naozaj obávam, že takto sa nikam neposunieme. Naopak si myslím, že návrhy hráčov sú krokmi späť.

Pri nočnom jednaní totiž hráčska asociácia predložila svoju vlastnú ponuku. Avšak práve Bettaman ju odmietol a to pritom bola asociáciou pozmenená 2-krát.

Na novej kolektívnej zmluve sa jedná už 4 dni a očakávaný začiatok súťaže bol vedením NHL naplánovaný na 2. novembra.

Teraz sa však zdá, že termín sa bude musieť posunúť na dobu neurčitú. Radosť z toho budú mať fanúšikovia dobrého hokeja v Európe, kde teraz hrávajú najväčšie hviezdy zámoria.


Garry Bettaman (komisár ligy)

Donald Fehr (zástupca NHLPA)

Sidney Crosby (hráč a zástupca NHLPA)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*