NHL: Jednanie sa blíži k rozuzleniu

NHL logo

Obe strany, majitelia klubov a zástupcovia hráčov NHL, sa dohadujú o novom návrhu kolektívnej zmluvy.

Terajšia zmluva má vypršať už o 16 dní a tak zástupcovia prestížnej kanadsko-americkej ligy navrhli pre hokejistov v nasledujúcej sezóne finančný strop 58 miliónov dolárov na tím.

Tento strop by sa však mohol v ďalších sezónach opäť zvýšiť. V ďalších rokoch by sa strop zvýšil na 60 mil., 62 mil., 64,2 mil., 67,6 mil. a na 71,7 mil., ktorú dostanú hráči v 6. roku trvania kolektívnej zmluvy.

Majitelia klubov ako krok k uzmiereniu navrhli, že prestížna liga by znížila svoj podiel na zisku celkom až o 460 miliónov dolárov v rozmedzí 6 rokov. V úvodnej sezóne by to pritom malo byť 120 miliónov.

Kanadská televízna spoločnosť TSN na svojom webe informovala, že hokejisti by prvé 3 roky dostávali s celkového zisku kanadsko-americkej ligy podiel 51,6 percent, 50,5 percent a 49,6 percent.

Rokovania medzi komisárom hokejovej NHL Gary Bettman a výkonným riaditeľom Hráčskej asociácie NHLPA Donaldom Fehrom sa zdá sú na dobrej ceste.

Komisár NHL Bettman prehlásil: „Musíme sa dostať na rovnakú úroveň najmä vo finančných otázkach. Veríme, že dnešný návrh prijmú hráči pozitívne a bude základom pre ďalšie rokovania.

Podľa tejto dohody by bol návrh voči hráčom prijateľnejší, pretože by kumulatívne v dostávali 50 percent namiesto navrhovaných 46 percent.

Podľa terajšej zmluvy je to však ústup z pozícií hráčov, pretože momentálne hokejisti dostávajú 57 percent z ligových príjmov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*