NHL: Odluka je viac pravdepodobná

NHL logo

Nová sezóna v najznámejšej hokejovej lige NHL by sa mala začať už čoskoro, hrozí jej ale výluka.

Minulý rok sa fanúšikovia športu dočkali odloženého štartu zámorskej basketbalovej ligy NBA, tento rok podobný osud hrozí aj prestížnej NHL. Do sporu sa totiž dostali podobne ako v prípade NBA dve strany, ktoré nechcú zo svojich podmienok ustúpiť.

Prvou z nich je skupina vlastníkov klubov a vedúcich predstaviteľov samotnej ligy, ktorá je reprezentovaná komisárom NHL Garym Bettmanom a jeho zástupcom Billom Dalym. Druhú skupinu tvoria hráči a ich zástupcovia, teda Hráčaska asociácia NHL vystupujúca pod skratkou NHLPA. Jej výkonným riaditeľom je Donald Fehr, pričom v práci mu asistuje jeho brat Steve Fehr.

Ani jedna z hore uvedených strán sa stále nevie dohodnúť na novej kolektívnej zmluve, ktorá musí byť každý rok obnovená podľa nových podmienok stanovených obomi tábormi.

Aktuálna zmluva, ktorá bola podpísaná minulý rok, končí svoju platnosť už túto sobotu 15. septembra o polnoci a ak dovtedy nebude v platnosti jej nová verzia, nový ročník NHL sa nemôže začať.

Ak by k lockoutu naozaj došlo, bola by to vôbec prvá odluka v NHL od sezóny 2004/2005, ktorá bola vôbec prvou, kedy sa neudeľoval Stanley Cup.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*