NHL: Ovečkin varuje

Alexander Ovechkin

Útočník Alexander Ovečkin si už našiel svoje nové  dočasné pôsobisko. Ruská hokejová hviezda varuje, že výluka v zámorí môže trvať dlho.

Kanadsko-americká NHL už definitívne ide do výluky a jej najväčšie hviezdy mieria do klubov po celom svete. Hráči berú aj nižšie platy len kvôli tomu, aby nevypadli zo zápasového tempa.

Medzi hokejistami s novým angažmánom je aj Ovečkin, ktorý normálne pôsobí v roli kapitána Washingtonu Capitals.

Pre svoje dočasné pôsobisko si 27-ročný hráč vybral bohatý ruský klub Dynamo Moskva. Tento klub je jeho srdcovka ako rodený Moskovčan v klube začínal svoju juniorskú a aj seniorskú kariéru.

Už v októbri bude hrať Lev doma proti Dynamu Moskva, jeho odchovancom je tento výborný útočník, ktorý bol do NHL draftovaný v roku 2004 z prvej pozície.

Sledujte zápasy KHL v priamom prenose. ONLINE PRENOSY KHL >>

Jeho angažovanie však príde ruský tím draho, keďže hokejista má zmluvu s NHL až do roku 2012. Jeho poistka príde tím na približne 100 000 amerických dolárov mesačne.

Ovečkin sa tiež nedávno nechal počuť, že výluka v NHL môže trvať aj celú sezónu. To by znamenalo, že v zámorí by sa vôbec nehralo.

Ak bude liga trvať na svojich požiadavkách, tak sa jednoducho nedohodneme,“ povedal 2-násobný držiteľ zlata na MS v hokeji a dodal: „V tom prípade stratíme celý ročník.

Zatiaľ si nikto z hráčov takúto variantu ani len nepripúšťa. Než sa však rozhodne, čo ďalej, tak bude hráč, ktorý dal zatiaľ v ruskej a kanadsko-americkej súťaži spolu 369 gólov hrávať za moskovské Dynamo.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*