NHL: Nová sezóna v číslach (VIDEO)

NHL aktuality, program a výsledky

Skrátená sezóna zámorskej hokejovej NHL sa po podpísaní dohôd konečne začne, štart je naplánovaný na sobotu.

Asociácia hráčov a zástupcovia vedenia klubov v americkej NHL sa už pred niekoľkými dňami dohodli na novej kolektívnej zmluve, ktorej schválenie je hlavnou podmienkou na štart hokejovej sezóny.

Dnes v noci sa uskutočnil posledný proces podpisovania, po ktorom je jasné, že najslávnejšia hokejová liga na svete začne v sobotu 19. januára 2013.

Všetky tímy plánujú otvoriť svoje kempy už dnes 13. januára, na sobotňajšom pláne je trinásť zápasov, v ktorých si zmeria sily 26 klubov.

Sezóna bude oproti pôvodným plánom trvať iba 99 dní, pričom koniec základnej časti je plánovaný na 27. apríla a po nej bude nasledovať už tradičné play-off.

Úradujúcim držiteľom Stanleyho pohára sú hokejisti Los Angeles Kings, šampión nadchádzajúcej sezóny bude známy najneskôr 28. júna, keď je na programe prípadný siedmy duel finále play-off.

Čo sa týka štatistík, každý s hokejových klubov odohrá po 48 zápasov, čo znamená, že v celom novom ročníku sa odohrá dohromady 720 stretnutí. Hrať sa bude na rozdiel od tradičného programu každý deň, takže hokejoví fanúšikovia sa nemusia obávať žiadnych prestávok.

Hokejové dianie v zámorí sa teda konečne rozbehne, fanúšikovia ale prišli o značnú časť zábavy, dohromady sa neodohralo 510 zápasov.

Vedenie NHL a kluby stratili kvôli výluke desiatky miliónov dolárov, takže zostáva už iba dúfať, že k podobnej prestávke už v najbližších rokoch nedôjde.

NHL program 1. kola, ktoré sa začne 19. januára 2013:

Philadelphia – Pittsburgh, Winnipeg – Ottawa, Los Angeles – Chicago, Boston – New York Rangers, Montreal – Toronto, New York Islanders – New Jersey, Tampa Bay – Washington, Florida – Carolina, St. Louis – Detroit, Nashville – Columbus, Dallas – Phoenix, Minnesota – Colorado, Vancouver – Anaheim

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*