NY Rangers majú prvenstvo vo Východnej konferencii

New York Rangers

Hokejový klub New York Rangers si v noci z utorka na stredu zabezpečil prvenstvo vo Východnej konferencii.

Rangers v noci získali istotu, že do play-off NHL postúpia z prvého miesta vo svojej konferencii, stalo sa tak po tom, čo v šlágri Atlantickej divízie zdolali Philadelphiu Flyers na jej vlastnom ľade 5:3 a v ďalšej fáze najslávnejšej hokejovej súťaže budú nasadenou jednotkou.

Zápas vo Philadelphii mal veľmi dramatický priebeh, prvá časť hry bola poznamenaná početnými vylúčeniami na oboch stranách, dohromady si trest odsedelo až deväť hráčov, vrátane Jaromíra Jágra. Rangers v úvodnej tretine strelili až štyri góly, pričom dva z nich padli počas presilových hier, na úvodný asistoval aj slovenský útočník Marián Gáborík.

Druhá tretina už bola znateľne pokojnejšia, v 33. minúte Jakub Voráček znížil vedenie Rangers na 1:4, avšak necelú minútu pred koncom tohto dejstva Marián Gáborík odpovedal piatym gólom New Yorku. Wayne Simmonds ale o pár sekúnd na to ešte stihol upraviť na 2:5.

V záverečnej časti hry už Rangers kontrolovali hru a dokázali sa ubrániť aj presilovej hre piatich na troch. Scott Hartnell v drese Philadelphie síce ešte raz skóroval, ale New York si dvojgólový náskok udržal a nakoniec vyhral 5:3. Marián Gáborík sa stal prvou hviezdou zápasu, pre Rangers je to prvý postup z vrcholu konferencie po osemnástich rokoch.

NHL dnes v noci pokračuje iba dvojicou zápasov, v jednom z nich sa Detroit Redwings stretne so St. Louis Blues. Kurz na výhru Detroitu je 2,20, prípadné víťazstvo Blues bude ohodnotené kurzom 1,71. Stavte si na Bet365.com.

NHL prenosy: Program | NHL stávky: Stavte si | Live výsledky: Hokej | NHL stream: Program