Philadelphia Flyers vyhrala v predĺžení

Philadephia Flyers

V noci zo stredy na štvrtok za v zámorskej NHL začalo play-off o Stanleyho pohár.
V prvom zo zápasov ďalšej fázy najsledovanejšej hokejovej ligy sa Pittsburgh Penguins stretol s hokejistami Philadelphie Flyers. Vzhľadom na postavenie oboch klubov v tabuľke Východnej konferencie sa očakával veľmi vyrovnaný zápas, ktorý sa stal realitou až po dvadsiatich šiestich minútach hry.

Pittsburgh na svojom ľade začal duel veľmi presvedčivo, už v štvrtej minúte Sidney Crosby poslal domácich do vedenia. O tri minúty neskôr už Tučniaci viedli o dva góly zásluhou Tylera Kennedyho a domáci fanúšikovia sa tešili z prevahy ich obľúbencov. Keď v záverečných sekundách úvodnej tretiny Pascal Dupuis zvýšil na 3:0, zdalo sa, že Flyers sa už vzdali.

Opak však bol pravdou a Philadelphia predviedla krásny obrat v zápase. V druhej časti hry naznačil záblesk aktivity Danny Briere, ktorý v drese Flyers znížil na 1:3 a záver zápasu už patril hosťom z Philadelphie.

Spomínaný Briere totiž v 50. minúte pridal aj druhý gól a o necelé tri minúty na to Brayden Schenn využil presilovú hru hostí a vyrovnal na 3:3. Náskok Pittsburghu sa tak rozplynul a došlo k predĺženiu, v ktorom sa presadil po 143 sekundách Jakub Voráček a zariadil tak prvé víťazstvo Philadelphie Flyers v sérii play-off.

NHL prenosy: Program | NHL stávky: Stavte si | Live výsledky: Hokej | NHL stream: Program