Rangers sú na krok od semifinále

NHL Play-offs 2012

Hráči New Yorku Rangers v noci po tesnom súboji získali tretiu výhru v sérii s Washingtonom Capitals.

New York Rangers je už iba na krok od postupu do konferenčného semifinále, keď v piatom nočnom dueli zvíťazil na svojom ľade nad Washingtonom Capitals po predĺžení 3:2 a v ich vzájomnej sérii vedie s rovnakým pomerom. K postupu do semifinále Východnej konferencie mu teda stačí už iba jedna výhra.

NHL playoff dnes v noci pokračuje jediným duelom medzi Washington Capitals proti New York Rangers. Šietsy zápas série môžete sledovať naživo už dnes v priamom prenose na Nova Šport o 1:30 hod, alebo online na svojom počítači NHL video live stream.

Zápas sa začal lepšie pre domácich, tí od jedenástej minúty viedli vďaka gólu Antona Stralmana, ktorému asistoval Marc Staal. Výkony na oboch stranách boli ale vyrovnané a v druhej časti hry sa hostia tešili z vyrovnávajúceho gólu, keď v 29. minúte Brooks Laich efektívne spracoval prihrávku Alexeja Ovečkina a vyrovnal na 1:1.

Záver duelu mal dramatický priebeh, v 43. minúte si na trestnú lavicu šiel sadnúť Mike Rupp, čím domáci New York oslabil. John Carlson v drese Washingtonu túto početnú výhodu využil a poslal hostí do vedenia. V závere duelu ale podobnú chybu ako spomínaný Rupp spravil Joel Ward, ktorý 22 sekúnd pred zaznením klaksónu za hru vysokou hokejkou inkasoval štvorminútový trest a Rangers boli v početnej výhode.

Po obrovskom zmätku pred bránkou Bradena Holtbyho sa nakoniec Bradovi Richardsovi 6,6 sekundy pred skončením zápasu podarilo vyrovnať na 2:2. V nadstavenom čase potrebovali Rangers iba 95 sekúnd na to, aby si gólom Marca Staala zaistili tretiu výhru a dostali sa tak v sérii do vedenia 3:2.

NHL playoff  Video Live Stream (sledujte zápas online – šport TV)