Výluka v NHL končí (VIDEO)

NHL aktuality, program a výsledky

Fanúšikovia hokeja a hlavne zámorskej NHL sú po dnešku určite potešení, výluka v prestížnej lige sa totiž skončila.

Dnes v zámorí uplynul 113. deň výluky v slávnej hokejovej lige NHL, v nedeľu ráno v skorých hodinách komisár NHL Gary Bettman v slávnostnej nálade oznámil verejnosti, že oba tábory, ktoré dlhodobo nevedeli vyriešiť svoje názorové rozdiely na kolektívnu zmluvu, konečne dospeli k dohode a takzvaný lockout sa teda končí.

Hráčska únia a vedenie NHL sa totiž nevedeli dohodnúť na novej kolektívnej zmluve, hlavným problémom boli platy hokejistov a rozdeľovanie výnosov klubov.

Hráčska asociácia NHLPA nechcela ustúpiť, druhá strana taktiež nie a niektorí odborníci už pochybovali aj o tom, že ďalší ročník ligy sa vôbec začne.

Po dnešku je ale jasné, že sa tak stane, hoci presný dátum štartu skráteného ročníka NHL ešte nie je známy a to platí aj o počte zápasov, ktoré sa odohrajú – malo by ich byť 48 alebo 50.

Rokovania ešte stále pokračujú v New Yorku, kde majú obe strany dotiahnuť kolektívnu zmluvu do posledných detailov, podľa všetkého by mala byť platná na desať rokov s istými výnimkami.

Štart NHL veľmi ovplyvní dianie v ruskej KHL, v ktorej momentálne pôsobí niekoľko hviezd z amerických a kanadských klubov – tie sa totiž budú musieť vrátiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*