Slovensko je na MS v hokeji v semifinále !

MS v ľadovom hokeji 2012

Slovenská hokejová reprezentácia sa na svetovom šampionáte postarala o senzáciu, keď z turnaja vyradila Kanadu.

Hokejisti zo Slovenska budú na majstrovstvách sveta v hokeji vo Fínsku a Švédsku bojovať o medailu, zaslúžili si to vďaka skvelému výkonu, ktorý podali dnes v štvrťfinálovom stretnutí s favorizovanou Kanadou.

Tím pod vedením českého trénera Vladimíra Vůjteka tak môže dnes sledovať duel Českej republiky so Švédskom, z ktorého vzíde jeho semifinálový súper.

Sledujte MS 2012 Semifinále online v priamom prenose na ČT4.
Slovensko-Česko online (LiVE) Slovensko-Švédsko online (LiVE).

Slováci s Kanadou prehrali už v úvodnom zápase majstrovstiev sveta, pričom favoriti, ktorí si trúfali na zisk zlata, zvíťazili iba tesne 3:2. Dnes im to však Slovenskí hokejisti odplatili  a už v úvode stretnutia bolo vidieť, že chcú vyhrať.

Divákov v hľadisku potešil v šiestej minúte Tomáš Kopecký, ktorý našich poslal nečakane do vedenia, o štyri minúty neskôr už Slovensko viedlo o dva góly po presnom zásahu Šatana a začalo sa črtať prekvapenie.

Kanaďania však nezaspali a tri minúty pred koncom prvého dejstva znížil na 1:2 Kane. V druhej časti hry Skinner vyrovnal na 2:2 a bolo jasné, že Kanaďania sa len tak nevzdajú, pričom v 38. minpte Burrows poslal favoritov po prvý krát do vedenia.

Naši hokejisti sa však pozviechali a v 54. minúte vyrovnali gólom Bartoviča. Všetci už očakávali dramatický záver, ale dve minúty pred koncom zápasu kapitán Kanady Ryan Getzlaf spravil obrovskú chybu, keď brutálnym zákrokom odstavil Mikúša a dostal päťminútový trest. Michal Handzuš ponúknutú presilovku využil a poslal tak Slovákov do semifinále.